Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nemrég voltam tükrözésen, ami...

Nemrég voltam tükrözésen, ami után a doki azt mondta, sok a savam, ir gyogyszert.2x40mg esomeprazolt irt. A betegtájékoztato szerint ez az adag csak hasnyálmirigy daganat okozta sav, vagy vérzö fekély esetén indokolt. Aggodnom kéne?

Figyelt kérdés
Ez csak tükrözés volt, majd jövö honapban megyek vissza,akkorra lesznek meg az eredmények. Most kicsit aggaszt ez a dolog. Vagy ez nyormális, h mégcsaknyelöcsöbe se áramlo savra is ilyet irnak fel?
2016. júl. 25. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Refluxnál én is 2X40 mg-osat szedtem 3 hónapig egy másik protonpumpa gátlóból, utána álltam rá a napi 1 szemre, amikor javult az állapotom. Orvos látta tükrözésnél, hogy mi a gond, aszerint állította be a napi adagot, ne aggódj.
2016. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt írta ki és ennyit, pedig "csak" refluxom van.

Aztán rájöttem, a kevesebb is teljesen elég, ill. a 40 mg-os érdekes módon kevésbé rendezte a tünetemet.

A háziorvosomtól már csak 20-as receptet kérek. De manapság már csak heti 1-2 db-ot szoktam szedni, mert arra is rájöttem, hogy 1 db 20-as elég sok ideig kitart és egyre és egyre jobb a helyzet. Persze azért figyelek a táplálkozásra, de a kávéról nem akarok lemondani..

Ne aggódj. Tudod, a gyógyszercégeknek is meg kell élniük.

Inkább érdemes örülni, mert az Esomeprazolban sem alumínium, sem laktóz nincs.

2016. júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!