Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mindkét nagylábujjamon a...

Mindkét nagylábujjamon a köröm benőt. Elmentem pediküröshöz szépen kivágta. De begyulladt? Mivel kezeljem? Eddig tetránt használtam és utána Fucidint.

Figyelt kérdés
Egyikse segített most egy napja betadine oldatal le öntöm és gézzel bekötözöm amit betadinal le öntök. és ugy érzem kicsit javult. Szerintetek elég betadine oldat gyulladás ellen?

2016. júl. 28. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha holnap reggelig ugyanilyen marad vagy rosszabb, akkor SOS menj el a sebészetre.

A rosszul pedikűrözés, a nem jól fertőtlenített eszközök / helység, a pedikűrözés előtt nem tisztességesen fertőtlenített köröm miatt nagyon súlyos állapotok is kialakulhatnak. (De igaz, nem feltétlenül a pedikűrös hibája, mert lehet, hazafelé vagy otthon került be valamilyen kórokozó a kezelt felületbe.)

Ha még ma este egyéb tüneteid is lesznek (hőemelkedés, láz, nagyobb duzzanat, pirosság terjedése, intenzívebb fájdalom, akkor lehetőleg ne várd meg a reggelt, hanem menj el az ügyeletes kórházba.)

Amúgy meg holnap kora reggel majd meglátod mi legyen.

A Betadin pedig jó ötlet volt.

2016. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

már 2 hete így van .. :S sajnos mindig benő a körmöm voltam velle anno sebészeten .. kivágták..rá egy honapra megint benőt és begyulladt..:S

korházba monták keressek pedikurös .. kerestem le fertőtlenítet normálisan .. csak mikor kivágta már be volt gyulladva... semmilyen kenőcs nem használt.

de ugy érzem betadine igen egy kicsit remélem elmúlik.

2016. júl. 28. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérd ki bőrgyógyász tanácsát is!
2016. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bőrgyógyászaton kaptam Fucidin kenőcsöt ...ők azt mondták ez jo gyulladáscsökentő
2016. júl. 29. 08:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg jó cikket találtam a neten benőtt körömmel kapcsolatosan, és azzal, mi ennek az oka, hogyan lehet megelőzni. Annyi cikk van, mint a tenger, csak ezért nem másolok be ide neked. Érdemes legalább párat olvasni.

Ha meg már olvastál ezekből, akkor idézem egy sebész mondatát: "Olvasott, de semmit vagy csak kevés dolgon változtatott".

2016. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is ez a bajom :( régen pedikűrös csinálta, de egyszer belevágott a húsba is, azután mentünk sebészetre, ott ki is vágták október körül. Pár hete levágtam a körmöm és azóta meginr be van gyulladva, elvileg a lézeres műtét a leghatásosabb, de egy ismerősünk a mikulutz kenőcsöt ajánlotta.
2016. júl. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

értem .

mert nekem köröm már nincs benőve csak gyullagás nem megy le és nagyon fáj :S

2016. júl. 30. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!