Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az ujjbegyemből kivágnak...

Ha az ujjbegyemből kivágnak egy darabot (kb a köröm fele vonaláig), akkor az utána begyógyul és visszanő vagy nem?

Figyelt kérdés

A mocsok vírusszemölcs most éppen ott támadott meg, és egyre rosszabb, na meg most már nagyon fáj is, és nem nagyon marad más megoldás állítólag.


CSak a doki is azt mondta, h gondoljam meg, mit akarok, mármint levetetem-e vagy inkább maradjon rajtam, mert ez azért elég durva fájdalom is. Csak arról nem beszéltünk, hogy ez ott regenerálódik vagy örökre hiányozni fog az a kb fél centi az ujjam végéről?

Valaki tudja? köszi!


(eddig már sokat szedtek le rólam, de azok nem voltak ilyen kényes helyen, és azok simán helyre jöttek. igaz azt nem kivágták, hanem lézerrel kiégették. de ezt állítólag nem lehet, na meg eleve jó mélyen benőtte magát a húsba, és nem érzéketlen mint eddig a többi volt, hanem egyre jobban fáj ...)



#sebészet #vírus-szemölcs
2013. márc. 2. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy kicsit más volt a helyzetem, sajnos magamnak vágtam le balszerencsés módon az ujjam széléből egy 8-9mm-es darabot körmöstől, de az visszanőtt, egy kis kidudorodás marad meg, de ez nem észrevehető.
2013. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez komoly? huuu ennek nagyon örülök akkor, csak azon gondolkodtam h láttam már több embert akinek hiányzik az ujja vége, és azért gondolkodtam el ezen.

De ennek most örülök akkor.

És nagyon nagy fájdalom volt neked ?


(már több helyről kapartak le rólam ezt-azt, na de egyik se volt ennyire érzékeny helyen, mint egy ujjbegy és körömágy, mert vszínű nekem is érinti ezt is)

2013. márc. 2. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Van kép, ilyen volt az én sebem:

[link]


Az uujvég hiánya azért szerintem túl durva lenne egy ilyen műtét esetén, bár még nem volt részem benne. De mivel próbálom pozitívan nézni az esetet, és mivel orvos végzi nálad a beavatkozást, így gondoom azt, hogy nem lesz vészes a végeredmény.


A fájdalomküszöböm elég nagy(fényképezni is volt eszem...), nem igazán éreztem, inkább csak csípős érzést, az idegek miatt. A körmömtől jobban féltem, hogy rondán fog visszanőni, de szerencsére csak a vége sérült.

2013. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen, hát igen, ez az, a fájdalom ...

nekem viszont nagyon alacsony a küszöböm, és a doki is ezért mondta h gondoljam meg mert azt mondta h ezt a részt igazából elérzésteleníteni se lehet nagyon, és ugye pont az ujjbegy, körömágy tele van idegvégződésekkel, a test egyik legérzékenyebb pontja :(( na meg gondolom, utána is napokig még őrült nagy fájdalom lesz ...

hát nemtom, mitévő legyek :(

2013. márc. 2. 09:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb túllenni rajta minél előbb:)! Ez lehet egy lépcsőfok is a fájdalomérzeted növelésében. Kibírni természetesen kibírod és ezzel szebb, egészségesebb lesz az ujjad is és magadnak is tudsz bizonyítani:)!
2013. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát nem tudom mit csináljak, de ha rá is szánom magam, előtte tuti tele tömöm magam 10 féle fájdalomcsillapítóval ...
2013. márc. 2. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!