Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körülmetéltek, tudnátok...

Körülmetéltek, tudnátok tanácsot adni felgyógyulást érintő kérdésben?

Figyelt kérdés

Már megvan az időpontom kisműtétre, a doktor annyit mondott nekem, hogy a seb teljes begyógyulása 2 hét. Azt most tudtam meg h sajnos a gólyatáborom korábban lesz, mint számítottam, pontosan 1 héttel a műtét után. Persze a műtétet végző dokit is megkérdezem, de itt is felteszem: hülyeség lenne elmenni rá ilyen állapotban? Az oké h kellemetlen, de kárt nem akarok okozni magamnak. Mennyire kell kímélni gyógyulás közben, kimozdulni sem nagyon szabad? (szexelni nyilván nem tervezek, amíg teljesen rendben nincs minden)

Ugyanitt B kérdés: otthon milyen módszerekkel segíthetem elő a mielőbbi gyógyulást?


2016. júl. 29. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem. Ha nem okoz egészségügyi problémát akkor miért csináltatod meg? Gólyatábor... nem derül ki, hogy 14 v. 19 körüli vagy arra is kíváncsi lennék.
2016. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De okoz, az orvos írta elő. És egyetemi gólyatábor, 18 vagyok.
2016. júl. 29. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Én így biztos nem mennék táborba mert az első 2 hét műtét után kellemetlenségeket járhat,a seb nedvezhet,akár átkötözésre szorulhat,vizelési nehézségek lehetnek,vizeléskor össze-vissza mehet a vízelet,bedagadhat a seb.Fürdözést felejtsd el,megerőltetőbb testmozgás,sport ,futas, sor játék,csapat játék nem ajánlatos mert a seb megsérülhet.


Én biztos nem szeretném hogy más megtudja hogy tkm-em volt.

És 4-6 hét a teljes gyógyulás,meg több hónap mire a seb halványodnak.


De mennyire súlyos a fitymaszűkületed,mennyire tudod ernyedten,mereven a fitymád a másikról lehúzni?



Mert jobb ha tudod sok orvos metélés párti és ha a nem is lenne metélést szükség,más műtéti lehetőség is lenne,amivel a fitymád megmaradhatna nem mondják el.


Szóval ha mereven a fitymád legalább félig hátra tudod húzni biztos nem mennék bele a metélésbe,felkeresnék egy másik orvost és megmondanám a metélést szeretném elkerülni

2016. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A műtétet gondold végig,csak ha annyira súlyos a fitymaszűkületed akkor enged csak a metélést.



Gézhengert,gézlapot vegyél mert a seb átkötözést igényelhet,betadin okdatot seb fertőtlenítésre és sebgyógyulást is segíti,kamillát arra ha a seb a gézbe ragadna ezzel le tudod a gézlapot áztatni

2016. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!