Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövényműtét előtt állok....

Marczell kérdése:

Orrsövényműtét előtt állok. Ti melyiket ajánlanátok, altatással vagy érzéstelenítéssel csináltassam meg a műtétet?

Figyelt kérdés

#altatás #érzéstelenítés #orvsövény műtét
2016. aug. 11. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt. Altatással csináltasd.
2016. aug. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Altatás.
2016. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Csakis altatással érdemes.

Nekem volt 1 altatás nélkül és 1 altatással is.

90-es évek elején (Ajkán) altatás nélkül volt egy.

4 injekciót kaptam az orromba, hogy ne érezzem a műtétet. (nem nagyon hatott) Fél órás műtét volt, nagyom nem élveztem ahogy a doki törte, véste a porcot.Végén 2 gézes óriástampont nyomtak fel az oromba, ami szépen bele is száradt a sebbe.

Altatásos műtétnél meg csak elaludtam és felkeltem, ennyi. Ha lehet, kérdezz rá, hogy mivel állítják majd el a vérzés az összevarrás után. (szilikonos sebzárót kaptam Veszprémben. Ezt alapból adták)


Amúgy TB-re csinálták az altatásost is.

2016. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Attól függ mennyire tűröd a fájdalmat. Nekem altatás nélkül csinálta az orvos, közben még beszélgettünk is. Szólt, hogy most fogja eltörni az orrsövényt, akkor volt egy kis kalapálás, de elviselhető. Én azért is féltem olyan sokáig megcsináltatni, mert annyi rosszat mondtak róla, hogy milyen fájdalmas, de kellemesen csalódtam simán ki lehet bírni. Amikor kész volt, akkor gézt dugott fel az orvos mindkét orrlyukamba. Na én ezt utáltam, hogy az orromon nem vehettem levegőt. Egy tanácsom lenne, hogy mielőtt kiveszik a gézt, menj el tusolni és jól áztasd be a gézt az orrodban, így amikor kihúzzák egyáltalán nem fáj.
2016. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Csak altatással.
2016. aug. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A Tengerész ***** válasza:
100%
Érzéstelenítéssel is megy. Nekem úgy csinálták. Nem fáj, inkább csak kellemetlen. Sorkatona voltam és a honvédkórházban csinálták. Egy gyönyörű bögyös baba volt a doki és a kórházi pizsama sliccén egyetlen gomb se volt. Beszorította a térdét a két combom közé ahogy beült velem szemben. Jézusom... azonnal elkezdtem merevedni, csak úgy bújt kifelé. De aztán amikor az első Novokaint beszúrta a szájpadlásomba és a szememből kispriccelt a könny, oly gyorsan ember nem lankadt le még az életben mint én. Amúgy akár altatnak, akár nem a legrosszabb amikor harmadnap kiveszik a tampont, de akkorra már annyira megutálod hogy a fejed ki van sámfázva, hogy nem bánod bárhogy fáj, csak legyél már túl rajta.
2016. aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
46%
Vannak olyan vélemények amelyek szerint altatásban a műtőben elhangzó beszélgetések automatikusan beépülnek a tudatalattiba, vagy valahová ahonnan nehezen hozhatók ki. Nem is tudsz róla, de erősen befolyásolhatja az életed. A sc-ológia is ezeket célozza meg.
2016. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Az altatás után nem biztos, hogy fel is ébredünk...
2016. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nekem altatás nélkül csinálták, szerintem úgy jobb. Az altatással mindig lehetnek komplikációk. Teljesen kibírható volt, egy fogászat kellemetlenebb...

Az más kérdés, hogy a műtét felesleges volt. Nem az okozta a horkolást, hanem alvási aphnoé. És ezt pontosan tudta az orvos is, aki műtött, ugyanis ő is páciens volt az alváskutató laborban.

Szóval, ha horkolás miatt kell a műtét, akkor előtte irány az alváskutató labor. Feleslegesen ne vágasd szét az orrodat.

A műtét nudli, viszont az utána következő kb. 3 hónap oltári szopás! (vérdarabok kiszedése az orrodból csipesszel, stb...)

2016. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ja igen.. és orrlyukanként 3 tekercs géz! Csak lestem, ahogy húzta ki egymás után. (+vérfürdő) Nekem csak 1-2 napig volt bent, de az a kínok kínja: nyelni lehetetlen, mert szétrobban a füled. Vagy 1-2-3 nap éhezés.
2016. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!