Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtét helyi érzéstelení...

Mandulaműtét helyi érzéstelenítéssel?

Figyelt kérdés
Egy körülbelül 8 ezres városban élek, ahol van egy szakrendelő, köztük fül-orr-gégészet. Sokszor alakul ki mandulakövem, és a mandulák eltávolítása mellett döntenék. Ha nem altatásban kérem, ami valószínű, hogy kórházban lenne, hanem, helyi érzéstelenítéssel, akkor már itt, a szakrendelőben kiműti az orvos? Mennyi időbe telik mindez?
2016. jan. 15. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly vették ki helyi érzéstelenítéssel. Kedden műtöttek, hétfőn kellett befeküdnöm, pênteken jöhettem haza. 24/N
2016. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Természetesen kórházban fognak műteni, nem a rendelésen.
2016. jan. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

altatásban kérd, ha lehet. Nem lesz rossz élményed a műtétről! Ne félj a műtéttől!

Nekem tavaly vették ki

27F

2016. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom altatásban kérd! Nekem 6 éve vették ki altatásban. Semmit sem vettem észre a műtétből. Az ébredés nem volt rossz. Én ha nem altatásban csinálták volna nem is mentem volna bele a műtétbe. A műtét után kb. egy hét az kellemetlen. Fájni tud kegyetlenül, de a Cataflam jól csökkenti a fájdalmat.
2016. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Én örülök, hogy nem kértem altatást. 10 perc alatt végzett velem doktornő :-D


mellettem fekvő hölgy kért altatást, de nagyon rossz volt az ébredése, hányt, amitől felszakadtak a sebei így tolhatták vissza a műtőbe szegényt.

2016. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Uh, azt hittem, hogy a helyi érzéstelenítés azt jelenti, hogy helyben elvégzik. Ez esetben, hogy mindenképp be kell feküdni, az altatás mellett döntenék. Sajnos, alacsony a fájdalomküszöböm bizonyos dolgokban.

2016. jan. 15. 10:54
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

"alacsony a fájdalomküszöböm"

Nem elrettentés miatt írom, hogy akkor kösd fel a gatyád, mert kegyetlen lesz a műtét utáni 10 nap!

Ha kell vegyék ki, aztán elboldogulsz majd! Fontos, hogy legyen otthon veled valaki mindig, mert ha bevérzel rögtön mentő, vagy autóba ülni és menni a kórházba! Ez nagyon fontos!

Ha kérdésed lenne akkor írj bátran, akár privátot is és megosztom veled a tapasztalataimat (amik nem jók, de szerintem senkinek sem)!

2016. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a helyi érzéstelenítés azt jelenti, hogy adott helyre (pl most a manduládba) adják az érzéstelenítő szurikat! Elsőt tuti érzed, másodikat is talán, harmadikat meg már elvileg nem érezheted.
2016. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Csatlakozok az előttem hozzá szólóhoz helyi érzéstelenítővel a mandula kapsz egy injekciót.

Nekem azt mondták ez jobb mint altatás mert a seb hamarabb gyógyul. Meg kell hagyni nem túl kellemes közbe a vért köpnöd amikor szólnak a műtét maga nem tart tovább olyan kb. 10-15 percnél csak kellemetlen de sajnos ezzel jár csak annyit érzel hogy valamivel hogy olló hasonlító dologgal konkrétan a nevét nem tudom kivágják a manduládat.

2016. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hello :) Az mind1 hogy altatás, vagy helyi érzéstelenítés, kórházban csinálják. Kicsit rizikósabb ez a műtét mint sokan hiszik... nekem altatásban volt a műtét, én 3x hánytam ébredés után, de azok is hánytak akiknek érzéstelenítéssel csinálták, szóval ez nem számított annyira sokat.. a műtét utána 10 nap szörnyű, erre készülj fel! Én örülök utólag hogy altatásban kértem.
2016. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!