Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit kell pontosan érezni bőr...

Mit kell pontosan érezni bőr alá történő injekció beadásakor?

Figyelt kérdés

Eltört a bokám, így véralvadásgátlót kell injekcióznom magamnak (Fraxiparine). Ma adtam be először magamnak egyedül, úgy csináltam mindent, ahogy a leírásban volt (hasba, köldök egyik oldalára, bőrt összefogva redőt képezni, a redőbe merőlegesen, teljesen benyomni a tűt és a fecskendő teljes tartalmát beadni), és nem tudom, hogy jó helyre ment-e. Amikor beszúrtam a tűt, azt éreztem, hogy eleinte tömör, nehezen áthatolható részen megy át, majd hirtelen könnyebb lett nyomni (ekkor volt teljesen benn a tű). Jól csináltam, vagy mélyebbre ment, mint kellett volna?


Előre is köszönöm a segítséget, ne nézzetek hülyének az aggodalomért! :(

19/L



2016. aug. 16. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod mélyebbre, hiszen ez egy rövid tű, teljesen be kell nyomni, akkor jó.

Egyébként köldök köré pont nem szabad. Attól messzebb kell egy sávban, meg lehet az oldaladba is.

2016. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyjából olyan messze szúrtam, amilyen messze a dokinő is, mikor mutatta, csak a másik oldalra. De akkor igyekszem majd minél távolabb szúrni tőle!
2016. aug. 16. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Elvileg a tájékoztatóban le van rajzolva az a sáv, ahova be lehet adni. Legalábbis nekem le volt, igaz más fajtát kaptam, nem ez volt a neve, mint a tiédnek.

A lényeg, hogy ne közvetlen a köldökhöz adjad :)

2016. aug. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem sajna nincs benne ilyen rajz. Milyen fajtát kaptál? Emlékszel még a nevére?


Köszönöm a válaszaidat! :)

2016. aug. 16. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt kaptam, itt van a rajz is.

[link]

2016. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is először ellenáll, majd gyorsabban csúszik, gondolom a zsírrétegben könnyebben halad😁
2020. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!