Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen összegre számíthatok?

Milyen összegre számíthatok?

Figyelt kérdés
Siófokon kirándultunk, és az otodik nap, ugy begorcsolt a hasam alja, hogy mozdulni sem birtam, a fajdalomtol már orditani tudtam volna, a hazaut 5 orás lett volna, Szlovákiába, szoval arra a dontesre jutottunk, hogy elmegyunk M.O.-n az ugyeletre. Magyar betegbiztosításom, nincs, szoval tájékoztattak minket, hogy saját koltségre fognak kezelni. Kb 2 órás várakozás után a váróban, (amíg a gorcsom el sem múlt) csinaltak egy EKG. Ujabb 1 oras varakozas kovetkezett, ami kozben mar hasmenesem lett. Amikor bekerultem a doktornohoz, a hasi gorcseim jobbak lettek, gondolom a hasmenes miatt. Elmondtam ezt a doktornonek, hogy jobban vagyok, de a hasam megy. O hazakuldott minden gyogyszer, injekcio nelkul. Szoval milyen osszegu csekkre szamithatok?

2016. aug. 21. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Sürgősségi osztályon dolgozom jelenleg. Az alap ellátás, amibe beletartozik az orvosi vizsgálat, EKG, vérvétel, laborvizsgálat, az kb. 27 ezer forint. Mivel nálad vérvétel nem volt, ennél kevesebb lesz az összeg. Véleményem szerint 10 és 20 ezer forint közöttre számíts.
2016. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. És egy jó tanács: csináltass EU-kártyát, vagy minden alkalommal köss biztosítást, ha külföldre mész. Sajnos pont nemrég láttam egy olyan esetet, hogy bejött valaki a sürgősségire, és kiderült, hogy annyira beteg, hogy majdhogynem intenzív ellátást igényel, pedig a saját lábán jött be, nem baleset érte vagy ilyesmi. Egyszerűen azt sem lehetett megkockáztatni, hogy gyorsan autóval hazavigyék, muszáj volt itt kezelni. A rengeteg diagnosztika (UH, CT, laborok, röntgen, tenyésztéses vizsgálatok), a gyógyszerek és minden egyéb iszonyatos összegbe fog nekik kerülni. Alsó hangon 200 ezer forint, de valószínűleg még annál is sokkal több, ez tényleg csak a minimum..

Ha lett volna EU-kártyája, ez az egész teljesen ingyen lenne.

Sosem lehet tudni, mi történik az emberrel.

2016. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2016. aug. 21. 10:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vettél be szén tablettát?
2016. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!