Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt lábujjkörömmel hová...

Benőtt lábujjkörömmel hová kell fordulni?

Figyelt kérdés

A háziorvos tud kezdeni vele valamit? Vagy ad legalább beutalót valahová?


Szörnyen bosszant, már évek óta küzdök ezzel a problémával. Eddig mindig sikerült kivágnom a benőtt körmöt, de fél éve egyszerűen nem sikerül, állandóan be van gyulladva és hetente újra benő. Valakinek van hasonló tapasztalata? Hosszútávon segített, ha egy orvos kiműtötte? Vagy csak ideiglenes megoldás volt?


A válaszokat előre is köszönöm! 19/F



2016. aug. 25. 01:18
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
A háziorvos a sebészetre fog küldeni, de jobb megoldás egy gyógypedikűrös.
2016. aug. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sebészetre, beutaló nem kell.
2016. aug. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. aug. 25. 09:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért nő be, mert folyton kivágod. Ugyanis olyan irányba nő a köröm, amilyen irányból megtámadtad. Tehát csak elöl szabad vágni, oldalt nem, másképp oldal irányba is nőni fog. (Persze, ha már benőtt, akkor most muszáj lesz.)
2016. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem gennyes és/vagy sebes, akkor pedikűröshöz vagy gyógypedikűröshöz menj. Ők le tudják úgy vágni hogy ne nőjjön be újra, de persze ha nem akarsz mindíg hozzájuk járni akkor figyeld hogyan vágja és utánna neked is menni fog. Én is régen csúnyán vágtam a körmöm ami miatt be is nőtt, aztán amióta voltam pedikűrösnél már szépen vágom a körmeimet. Mondjuk az egyik lábujjamon már ez sem segített mert az már gennyes volt meg vadhús is volt rajta mivel féltem a sebészettől és vagy egy évig húztam mire elmnetem, addig meg szenvedtem. Aztán végre rászántam magam a sebészetre egy magánklinikán ahol fájdalommentesen kivágták a benőtt részt. Szóval ha valakinek már gennyes/sebes a benőtt körme akkor ajánlom hogy minél hamarabb menjen sebészetre, nem fáj... én is csak előtte féltem, aztán meg is lepődtem hogy semmiség volt.
2016. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos már gennyes, így irány a sebészet. Köszönöm a segítő válaszokat, ment a zöld kéz!
2016. aug. 25. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!