Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Emlő cytológián mit csinálnak...

Emlő cytológián mit csinálnak velem?

Figyelt kérdés
Fájdalmas? Holnap reggel kell mennem!
2010. ápr. 21. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
nyugi nem fog fájni, én voltam már ilyenen a kékgolyó utcában annak idején, először tapintással megvizsgálják a melleket (ilyenkor azt nézik hogy van e benne csomó vagy esetleg érzékenyebb e, szóval ez a felületes része a vizsgálatnak), majd ha túl vagy a mammográfián és az valamilyen eltérést mutat, akkor minta vételre is kerülhet sor, ami érzéstelenítés mellett zajlik és teljesen olyan mintha nyomnák kényelmetlenül egy bénán felvett merevítős melltartó a mellet, attól függ neked hol találnak (de adja isten hogy ne találjanak) problémás területet. Nem tudom hogy túl vagy e már a mammográfia részén a dolognak vagy sem, de ha nem azt is leírom, hogy milyen. Gyakorlatilag olyan gépet képzelj el mint egy hajkiegyenesítő / :) / csak nagyobba, ebbe helyezik az egyik melledet, majd összecsukva készítenek felvételt róla, (ja ez egy állógép) nem fájdalmas, gyakorlatilag olyan mintha alulról-fölülről tenyérrel összenyomnád kis idejig a melledet, majd a másikon is ugyanezt elvégzik. ENNYI! Nem kell félni, inkább legyél túl rajta és hozzon negatív eredményt, minthogy kihagyod és később gondjaid legyenek. SOK SIKERT! ÍRJ HA TÚL VAGY RAJTA
2010. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Leírom miért kellett mennem:

1,5 éves a lányom és már 1 éve nem szoptatom. Ha megnyomom a mellem még mindig tudok belőle kinyomni olyat, mintha előtejem lenne. (nem sokat, csak alig) Tegnap voltam dokinál és nyomtam neki egy kicsit mindkét mellemből, és ez volt a cytológia levétele. Emlő uh-án is voltam, de rendben van minden, azt mondta a doktornő hogy ha rossz lesz a cytológiám akkor kell csak mommora mennem. A dokim szerint hormonzavarom van. Ez lehet hogy a szoptatásból adódott hogy hirtelen abbahagytam, mert nem volt elég tejem, és sírt a kislányom így tápszerrel pótoltam.

Nagyon köszi a válaszodat, igazán rendes vagy!

Remélem tényleg csak hormonzavarom van mert szeretnék még egy kisbabát. :-)

2010. ápr. 23. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!