Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altforalle fogamzásgátlót...

Altforalle fogamzásgátlót hibás szedése miatt még lehetek védett és rendszerezett? (kifejtem)

Figyelt kérdés

Szombaton kezdtem el a következő levél szedését. Rózsaszín tablettákat mindig ugyan abban az időpontban vettem be percre pontosan legtöbbször, de most hibáztam egy nagyot.

Szombaton bevettem a szokásos időben, vasárnap is, hétfőn is, de kedden kihagytam, és szerdán vettem be a keddit, a szerdait pedig csütörtökön (1 nap kihagyással és 1 nap elcsúszással így). Ma vettem észre, amikor beszedtem a következő tabit, hogy a szerdait vettem be most, és nem a mait, ezért bevettem mindkettőt.

Most így is használhat?

Tehát még 1x írom: szombaton tabi, vasárnapi is, hétfőn is, kedden nem, szerdán igen(keddit), csütörtökön 2 tabi(szerda+csüt) ?

Máskor figyelem a napokat, de visszagondolva tegnap azért nem vettem észre, hogy nem szedtem be a keddit, mert mindig bevettem és már csak a sort néztem. Most véletlenül vettem észre, amikor már raktam volna el!

Mostanában beteg vagyok (valami vírus lehet) és ez okozhatta a figyelmetlenségemet.

7 napig kiegészítő (óvszer) használata az oké, de akkor most így nem fog napra pontosan megjönni, ahogy szokott?


Köszönöm! 21/N



2016. szept. 8. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegyik rózsaszín volt, amit vettél? Vagy volt olyan is, hogy rózsaszín helyett fehéret szedtél be?


A rózsaszíneket tök mindegy milyen sorrendben szeded, mert mindben ugyanaz van. Így ez olyan, mintha csak szimplán kihagytál volna egy szemet. Hogy ez okozhat-e terhességet, az attól függ, hogy hanyadik héten vagy a szedésben. Ha ez történt, akkor olvasd el a tájékoztató azon részét, mely azt fejti ki, hogy melyik héten kihagyott tabinál mit kell tenni.


Ha volt olyan, hogy rózsaszín helyett fehér placebót vettél be, akkor írd le részletesen, hogy melyik nap milyet vettél be.

2016. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mind rózsaszín volt. 3 sor van ugye, és az első sornál történt ez az elcsúszás. A betegtájékoztatón annyi volt csak, hogy 12 óra elteltével csökkenhet a védekezőképesség. De azt nem tudtam, hogy soronként egyforma,és nem szemenként, szóval ez megnyugtató. :) A placebokat soha nem szedem be, csak az első sornál volt ez az eltolódás napokon belül. Szombattal kezdem a startot.
2016. szept. 8. 20:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Vagy is pontosabban múlt hét szombaton volt a start. Már 10 hónapja szedem
2016. szept. 8. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!