Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétem lesz. Mitől...

Mandulaműtétem lesz. Mitől kell félnem?

Figyelt kérdés
Tapasztalatot valaki tudna írni? Mire számítsak? Mennyire fáj a műtét után? Altatásban fogják csinálni nekem. Utána mennyi ideig fog fájni? Annyi fáj, mint mikor be van gyulladva és nyelvi alig tudok?

2016. szept. 11. 19:24
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Elöször is hány éves vagy?

Mert elvileg minnél fiatalabb vagy annál jobb:). Nekem még Februárban volt és őszintén(nem akarlak megijeszteni) 2 hétig pokolian fájt. Hát műtét után nekem nagyon fájt. Viszont vizet kellett innom mert különben kiszáradt volna a torkom és akkor még jobban fájt volna, de ugye lenyelni a vizet is fájt. Nekem kajaügyileg a kalács csak kb. 4 után jőtt be. Nekem ami bejött:

-ízesített tea(nem moshatsz fogat szóval a víz is büdi lesz)

-kinder penguin

-kalács belseje vajjal

A fagyi nem jött be mert undi íze lett a számtól. Amitől én nagyon szenvedtem az az volt, hogy nem lehetett hajatmosni. Ha tudsz akkor vigyél valami filmet vagy könyvet ami leköt mert úgy talán könnyebb lesz az első északád.A műtét miatt nem kell aggódnód az egyáltalan nem problémás, de az első pár hét igen. Na jó remélem nem ilyesztettelek meg nagyon. De amugy változó, hogy kinek mennyire fáj szóval lehet, hogy csak nekem fájt ennyire. Bocsi a kisregényért és hajrá a műtéthez.

2016. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked mikor lesz?

Már engem régóta küldeni akar az orvos, csak nem megyek.


Majd megírod, hogy történt, milyen volt, mi a tapasztalatod, légy szíves?


Kitartást!!!

2016. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 18 éves vagyok, és lány. Januárban leszek 19. Nem ijesztettél meg nagyon, én már úgy vagyok vele, hogy csak szabadulhassak már meg tőlük, mert szövődményei is vannak. Kiderült ugyanis, hogy kb fél-egy éve folyamatosan be volt gyulladva, jöttek is róla tüszők, mutattam a háziorvosnak, de azt mondta normális. Hát mostanra a derekam iszonyatosan fáj, emelni, hajolni alig tudok 18 évesen és a hajam hullik csomókban. Na a nyáron begyulladt, hatalmas tüszők, nyelni egyáltalán nem tudtam és sírtam annyira fájt. Kaptam gyógyszert nagyjából rendbe jött, már volt egy kicsi étvágyam is és napra pontosan egy hónap múlva megint begyulladt. Pokolian fájt 5-6 napig 39 fokos lázzal feküdtem, és képtelen voltam megmozdulni. Enni alig ettem. Egy hét alatt 8 kilót fogytam. Most hízókúrán vagyok, a doki azt mondta, muszáj híznom, mert a műtét után 2-3 hétig megint alig lesz étvágyam.

Köszönöm a tanácsot, jobb előre tudnom mire készüljek, mint később szembesülni vele.

Október 5-én lesz. Miért nem mész ha el akar küldeni az orvos? A szívedre is rámehet. Én pl nagyon fáradékony vagyok, folyton le kell ülnöm és képes lennék napokat átaludni. Ha lépcsőznöm kell, szinte meghalok, mert alig kapok levegőt annyira kifulladok. Ez mind mind a manduláim miatt.

Persze leírom majd. Szerintem nem lesz durvább, mint ahogy eddig fájt, csak abban reménykedek, hogy nem fogok hányni, mert nagyon hányós vagyok az altatás miatt (műtöttek már, innen tudom).

2016. szept. 11. 23:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem pontosan ma van 3 hete,hogy műtöttek. Kérlek a neten ne olvasgass vagy ne vedd komolyan mert mindenki csak ijesztget!!!!!! Én is szintén 18 éves vagyok és lány, Januárban leszek 19 :) Rettegtem a műtéttől, nekem is már szövődményeket okoztak a manduláim, ekcémás lett a kezem, hullott a hajam, fáradékony voltam, mandulakövem volt... Rengeteget szenvedtem vele kiskoromban is, de a doktornő sose akarta hogy kivegyék.. Nyár elején egy másik orvos vizsgált meg, ő azonnal rávágta hogy ki kell venni. Augusztus 23.-án műtöttek, egy nappal előbb be kellet feküdnöm. Altatásban történt nekem is, előtte nap annyira féltem, hogy sírtam és azon gondolkoztam hogy megszököm... :) Hát, én most 3 hét után, azt mondom hogy nekem egy darázscsípés jobban fáj. Fogalmam sincs, hogy miért de én nagyon jól viseltem, a műtét után pár órával azt mondták, hogy ehetek ihatok hát én meg is tettem. Csak annyira fájt, mint mikor be van gyulladva a mandulád. Elhiheted, ha már túlélted a mandulagyulladás okozta szenvedést, lázat stb... Ezt is simán túlfogod és utána megváltozik az életed pozitív irányba :) Nekem az arcomon a pattanásaim is eltűntek. Mint kiderült nem a hormonok okozták, hanem a manduláim. Nekem sose fájt, inkább szúrt mikor levált a lepedék. Állandóan hanyagoltam a fájdalomcsillapítót, csak akkor vettem be ha nagyon muszáj volt. És nekem nagyon-nagyon alacsony a fájdalomküszöböm!!!! Mégis azt mondom hogy számomra semmiség volt, de szerintem ez emberfüggő. Egyébként saját tapasztalataim alapján, minél többet nyelsz, annál jobb. Esténként is felkeltem, hogy simán csak a nyálamat lenyeljem, vagy egy korty vizet. Minden esetre én sok sikert kívánok neked, hidd el ha túl leszel rajta azt fogod mondani, hogy semmiség az egész. :) A lányok jobban viselik mint a fiuk ez 100% :) Ja és egyébként elvileg a gyerekek jobban viselik mint a felnőttek, ugye én elmúltam 18 ezért felnőttnek számítok, egy kislánnyal voltam egy szobában és én sokkal jobban viseltem mint ő. Egyébként is ez a pár hét nehezen nyelés, mi ez egy élethez képest? Utána azt eszel amit akarsz :)Maga műtét tényleg semmi, kapsz egy bátorító injekciót betolnak a műtőbe és elaltatnak, én nagyon szépet álmodtam műtét alatt :DDDD Drukkolok neked, küldöm az erőt és az energiát! :)
2016. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


2. válaszadó vagyok.

Én 30+ éves vagyok.

És igen, nagyon tartok a műtéttől.

Nekem télen szokott begyulladni, így évente egyszer. Akkor van a mélypont. Máskor csak érezteti, hogy van, de semmi vész egyelőre. A doki mindig télen mondja, hogy ezt ki kellene vetetnem...

De nem hiszem, hogy ennyi miatt muszáj volna, egyelőre.

2016. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan még megvannak 33 éves fejjel, hál Istennek sosem volt vele problémám.


Csak azt tudom mondani, mint a fentiek. Kitartás!


Emlékszem, egyik osztálytársamnak is kivették és ő 5 hétig szenvedett utána vele.


Nem ijesztgetni akarlak én sem, de jobb a legrosszabbra felkészülni, és akkor nem meglepetés. Maximum kellemes meglepetés. :)


Sok sikert, és gyógyulj meg! :)

2016. szept. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na hát gondoltam leírom akkor a saját tapasztalataimat, mivel már túl vagyok a műtéten.

Előtte egy nappal be kellett feküdnöm, egyáltalán nem féltem és nem izgultam. Másnap már alig vártam, hogy vigyenek és kivegyék, semmi bajom nem volt. Kaptam valami kék bogyót, na attól olyan jó kedvem volt, hogy kacarásztam a műtőasztalon. Mikor bevittek a műtőbe ott még beszélgettem az orvossal, az altató orvossal, szóval jól elvoltam.

A műtét után mikor hoztak ki már magamnál voltam. Attól tartottam, hogy majd hányingerem lesz, de szerencsére nem lett semmi bajom. Kicsit nehezen tudtam beszélni, de azért tudtam. Ami utána nagyon rossz volt, az az első néhány korty víz. Annyira szomjas voltam már, és olyan nagy örömmel kezdtem inni, aztán azt hittem tűzet köpök annyira fájt, borzalmas volt. Másnap reggelre bevérzett a torkom, nem kellett összevarrni, vagy elégetni, de majdnem 50 percig tartott mire el tudták állítani a vérzést, és közben majdnem el is ájultam a vérveszteség miatt. Másnap reggel még megnézték, de utána hazaengedtek. A kórházban napi 7 fájdalomcsillapítóval bírtam ki, de az a fájdalom még semmi volt, ahhoz képest, ami utána itthon várt. Ott bent a legnagyobb problémám az volt, hogy nem tudtam kinyitni a számat, mert az rettenetesen fájt, szóval aznap, mikor bevérzett nem tudtam beszélni, mert be volt dagadva a torkom és nem jött ki hang, meg persze fájt is. Nekem alapvetően magasa a fájdalomküszöböm, de ezt senkinek sem kívánom. Borzalmas volt. Mint kiderült, azért is fájt nekem ennyire, mert nagyon be volt gyulladva a mandulám és kocsonyás állaga volt. Mikor hazajöttem egyre jobban voltam, tudtam már mást is enni, mint kenyeret. (Pénteken engedtek ki és szerdán volt a műtét.) Hétfőn már kicsit erősebben fájt, aztán estére elviselhetetlenné vált. Attól fogva a héten nem is nagyon beszéltem, mert az nagyon fájt, szóval írásban kommunikáltam. Abból a hétből annyi maradt meg, hogy mikor vehetem már be a következő gyógyszert. Jó esetben 1,5-2 óra alatt hatott, de akkor sem múlt el teljesen a fájdalom, csak enyhült kb. 30-50 percre, és kezdődött az egész elölről. Éjszaka 30-50 percenként keltem, hogy igyak, nehogy kiszáradjon a torkom. Szerdán reggel arra ébredtem, hogy az egész szám csurom vér, a kezem, az arcom és az ágyam is. Mintha valami merényletet követtem volna el. Bevérzett a seb. Miniszívroham, gyorsan kiöblítettem a számat, addigra már nem vérzett annyira, csak szivárgott, de azért rohantunk át Kecskemétre a megyei kórházba (Pesten műtöttek a honvéd kórházban, mert ott dolgozik az orvosom, de nem Pesten élek).

Nos a sürgősségiről annyit, hogy az egy sintértelep. 7.45-re értünk át és egy órába került, mire végre elláttak és akkor én még gyorsan sorra kerültem. A sürgősségiről elküldtek az SZTK-ba, ahol sorba kellett állnunk sorszámért, majd a fül-orr-gégészet előtt vártunk, ahol végül közölték, hogy hát az osztályra kellene felmenni. Természetesen mindezt a beteg egyedül intézze a vérző torkával sétálgatva, hátha addigra el is vérzik. Végül nagy nehezen megtaláltuk az osztályt ott, röpke 10-15 perc várakozás után már egy sintér, akarom mondani orvos kezébe is kerültem. Leszívta, megnyomkodta, aztán kaptam egy ágyat, hogy akkor most megfigyelés, illetve megjelent egy ápoló egy hatalmas innyekciócstűvel, hogy véralvadás elősegítő szurit adjon. Addigra nekem már tényleg mindegy volt, szédültem, fehér voltam, mint a fal, alig álltam a lábamon a vérveszteség miatt, a torkom pedig boldogan vérzett továbbra is. Végre kaptam inni, és édesanyám hozott valamit enni is. 12-kor aztán ránéztek a torkomra ismét, megállapították, hogy hát hmm ez azóta is eléggé vérzik, szóval elérzéstelenítik és elégetik az eret. Na hát most akinek egy hete volt a műtéte, azóta bevérzett egyszer a torka, folyamatosan fáj, de annyira, hogy a falat tudná kaparni, egyfolytában eszik és iszik, mondván akkor nem vérzik be, az el tudja képzelni milyen amikor meglát egy 10 cm-es tűt, amit a fájó sebbe akarnak beleszúrni. Nem kellemes mondhatom. Ismét az ájulás határán, de beszúrta, elégette, a szagtól felfordult a gyomrom, de nem ájultam el. Visszavittek az ágyamhoz és elengedtek. A fájdalom nem csillapodott, de legalább nem vérzett.

Itthon aztán aludtam 1,5 órát, és végre kezdett színem lenni. Itt még mindig napi 6-7 fájdalomcsillapítót szedtem. Fagyit, joghurtot, pudingot nem tudtam enni, mert mind csípte a torkom. Víz és vajas kalács. 2 heti étrendem ez volt. Illetve különböző ízetlen langyos levesek, mert az ment. A tökfőzelékkel sem volt bajom. A hétvégére már egészen jól voltam napi 3 fájdalomcsillapítóval megvagyok. Mostanra, a műtét 2 hete volt, én még mindig itthon vagyok, éjszakánként 1 óránként kelek fel inni. A fájdalom sokat csillapodott, de még mindig visszatér, és az még mindig kegyetlen. Jövőhéten pedig elvileg vissza a suliba. Hetekig kímélő üzemmódban kell még élnem, nem emelhetek, nem hajolhatok, nem erőltethetem meg magam, és semmi olyasmi dolgot nem csinálhatok, ami megemelné a vérnyomásom, hiszen bármikor újra bevérezhet a sebem, még mindig.


Összegezve, egy rémálom volt, nem tudtam enni, inni, de muszáj volt. Aludni a második bevérzés után pedig nem mertem, nehogy újra megtörténjen. Napi 6-7,5 liter vizet ittam meg és még most is 4 litert iszok kb. Filmet nem tudtam nézni, mert ülni se nagyon tudtam, feküdni végképp nem. Állni sem sokat, mert leesett a vérnyomásom szinte azonnal. A fürdés volt még rémálom, mert alig tudtam megmosakodni, de ami leginkább zavart, hogy 1,5 hétig képtelen voltam hajat mosni, mert nem találtam olyan pózt, ahol ne fulladnék meg, vagy ne fájna iszonyatosan a nyakam.


Nem evidens, hogy mindenkinek ennyire borzalmas, de az én manduláim borzalmas állapotban voltak és erős vashiány is társult mellé, ami csak rontott a helyzeten. Most már úgy látom, hogy a gyógyulás útjára léptem, de nem bízok semmit a véletlenre.


Végül bárki, aki mandulaműtét előtt áll. Fáj, nagyon, fájdalomcsillapítótól, fájdalomcsillapítóig él az ember, sokszor mereng azon, hogy inkább a halált választaná, de ki lehet bírni. A felépülés viszont hosszadalmas és kemény munka.

2016. okt. 18. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, sajnálom hogy neked ennyire nehezen ment az egész műtét. Nekem nagyon könnyen ment nagyon csekély fájdalommal járt a műtét utáni időszak is, ettem rendesen és inni is ittam. Nekem sajnos a mandula miatti szövődmények sokkal de sokkal rosszabbak voltak mint maga a műtét. Szerintem a műtét kibírható, sőt én bárkinek merem ajánlani,ahogy mondom én könnyen bírtam, pedig alacsony a fájdalomküszöböm. Én most műtét után 2 hónappal még mindig a mandulám okozta szövődményektől szenvedem, 1 hete majdnem bekerültem az intenzívre is. Azt mondom, inkább vetesse ki az ember minthogy szövődményes legyen... :/

18/L

2016. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia,


Szeretném megosztani én is a történetem. Lehet majd máshol is látjátok, több helyen is megosztom, ezzel az a célom, hogy aki átesett/átesik rajta az vigyázzon magára, aki nem, ne olyan véleménnyel legyen, hogy ez semmi.


Az én mandulaműtétem jan. 3-án volt. Reggel műtöttek, olyan 11-től már ébren is voltam. Akkor még nem is éreztem annyira a fájdalmat. A fájdalom délután jelentkezett olyan 4-5 óra körül, lázam is lett 38°C. Fájdalomcsillapítót csak 7-8 körül kaptam, mert műtét után 12 órásat kaptam. Addig azt hittem, hogy lekaparom a falat. Nyelni nagyon nehéz volt, kétszer is meggondoltam, hogy lenyeljem e a nyálam, vagy várjak egy picit. Viszont rengeteg teát kellett innom. Szerencsére másnap reggelre a lázam lement és mehettem is haza. Kaptam fájdalomcsillapítót meg minden én naiv pedig azt hittem már minden jó lesz.

Otthon a nappalok még csak elteltek, de esték valami borzalmasak voltak. Aludni alig tudtam a Flector is csak pár órát használt. A gondok ott kezdődtek hogy a fájdalomcsillapító (Flector) amit kaptam folyamatosan köhögésre késztetett. Ennek eredménye az lett, hogy jan. 6-án a sebem megrepedt, és amitől mindenki fél bekövetkezett, vérezni kezdtem.

Azonnal mentünk vissza a kórházba, ahol próbálták a vérzést elállítani, persze a nagy rohanásba elfelejtettek fájdalomcsillapítót adni és úgy próbálták összeégetni. A nagy fájdalomtól azt hittem, hogy összeesek, de végül sikerült elállítani. jan. 9-ig megfigyelés alatt benntartottak, és már más fájdalomcsillapítót is kaptam. Persze a fájdalom ismét elviselhetetlen volt, alig tudtam nyelni, viszont a napi 3 liter tea fontos volt és enni is kellett igaz csak pépes és pürés dolgokat tudtam. Jan. 9-én ugye reggel mehettem haza. Egész napokat csak feküdtem és ittam a teát.

A gond amitől már rettegtem az jan. 12-én történt este 10 körül, amikor ismét a vér ízét éreztem a számba. Nem akartam elhinni, hogy megint vérzek, de így történt. Csak a helyzet veszélyesebb volt mivel a sebem alul és felül is megrepedt, de én csak a felső részről tudtam, amit ki tudtam köpni, az alsó részét pedig nyeltem le. Akkor éreztem, hogy nagy a baj amikor vért hánytam. És utána otthon anyukám kezébe összeestem, utána magamhoz tértem. Később a kórházban is össze estem a liftben. Persze minden kezdődött elölről, annyi különbséggel, hogy kaptam fájdalomcsillapítót. De nem tudták elállítani a vérzést, 1,5 óra sikertelen égetés és vérzés után sem. Majd az ügyeletben lévő orvos azt mondta, hogy ismét meg kell műteni és összevarrják. Anyu elmondása szerint a testem jég hideg volt és tiszta nedves. Majd amikor a műtőasztalon feküdtem a következő párbeszéd hangzott el. Az altató orvosom mondta hogy nem lehet elaltatni, mivel olyan alacsony a vérnyomásom, a műtő orvosom erre: pedig muszáj lesz mert itt vérzik. Ezt hallva becsuktam a szemem és semmire nem emlékszem. Következő kép, hogy már szobán vagyok. Semmi erőm nem volt, csak néztem egyenesen előre. Az altatás miatt olyan erős izomlázam volt, hogy a sírás határán voltam, de tudtam, hogy az is fájna. Másnap reggel az orvosom bejött és mondta, hogy nagy szerencsém van, több mint 3 liter vért vesztettem és ha nem jön vissza a vér. Akkor szépen álmomban elvérezhettem volna. Szólni nem tudtam csak bólogattam. Utána napról napra egyre jobban lettem, de a fájdalom az leírhatatlan volt ismét. Még a mai napig előjön az érzés hogy vért érzek a számban. Akkor gyorsan megnézem egy zsepin, de szerencsére már semmi. jan. 28-tól már dolgozom ismét, február 5.-én a varratom is kiesett.

Már szépen eszek de persze még nagyon vigyázok, éles és rántott dolgokat kerülöm.

De végre úgy érzem, hogy már minden rendben lesz. Mindenkinek kitartást kívánok, tudom mennyire rossz és mennyire fáj, de jobb lesz. Tényleg 1 hónap kell, de utána minden a régi lesz.

Sok kitartást, és vigyázzatok.


Üdv. Z.

22ffi

2017. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9. válasz írója!


Jobbulást kívánok és kitartást a teljes felépüléshez!

Én eddig is féltem a mandulaműtéttől és mindig azt mondom (amikor szóba kerül egy téli mandulagyulladásnál az orvosnál), hogy csak akkor, ha már nem vagyok tudatomnál.


A Te leírásod is csak ebben erősít meg.

Szerintem mégsem olyan "rutinműtét" ez, legalább is a lábadozási időszak, ugyanis a nyelés elkerülhetetlen és az ilyenkor 100%, hogy fájdalmas, hiszen a vágási seb mozog, stb. A bevérzés pedig igen, nem túlzás, hogy akár életbe is kerülhet...


Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat!


Jobbulást és kitartást a teljes felépülésedhez!


33/N

2017. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!