Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szedem ezt a "sotret" gyógysze...

Szedem ezt a "sotret" gyógyszert, de fontos tudni, hogy nagyon nehezen nyelek le gyogyszert. Ha sokaig a szamban van es meg nem nyelem le akkor nem fog hatni?

Figyelt kérdés
Felek hogy nem fog hatni merthogy nem nyelem le azonnal hanem meg 10percig szopogatom, mert egyszeruen nem birok gyogyszert lenyelnj...

2016. szept. 20. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi az a sotret gyógyszer, de én a tablettát mindig összetöröm, és úgy veszem be be. Úgy egyből lemegy.
2016. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez inkább ilyen "gumis" szerű, nem lehet összetörni:(
2016. szept. 20. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát igen a Sotret egy lágy kapszula, ezért nem lehet összetörni. Tudom, hogy most már eső után köpönyeg, de legközelebb szólj az orvosnak,hogy nem tudod a tablettákat lenyelni. Sokféle granulátum, szirup formátumú gyógyszer létezik. Sok felnőtt van így ezzel nemcsak a gyerekek írnak fel nem tablettás gyógyszert.
2016. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért 10perc szopogatás nem túl jó. Nem a szádban kell hatnia.

Beszélj az orvosoddal. Nem tudom hogy hasonló megoldást tud-e adni más formában.

2016. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek, de szerintetek attól még, hogy nem azonnal nyelem le, hatni fog?
2016. szept. 21. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fog hatni, ha bekerül a szervezetedbe rendesen, igyál vizet, szürcsölgesd és nyeld le hogy ne maradjon a nyelveden meg a fogaid között a hatóanyag. Hány mg isotretinoint szedsz? Ez a bogyó nem a pattanások okát szünteti, hanem a faggyúmirigytermelődést csökkenti le, ezért kevésbé lesz zsíros a bőröd/hajad. Sajnos van akinek a kúra után fél-1 évvel vissza is jön.
2016. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az átlagnál vékonyabb vagyok ezért egy nap egyet kell szednem. De most olyan szinten nem tudtam lenyelni hogy belerágtam és kicsit kijött belőle valam és már nemtudtam lenyelnii... nem tudom mit csináljak!!!
2016. szept. 23. 14:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Esetleg nem tudtok olyan gyógyszerről ami nem tabletta formájú, hanem meg kell inni vagy kanalas, ilyesmi? És persze a pattanásokra hasson...
2016. szept. 23. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!