Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tavolitnak el anyajegye...

Lilith1994 kérdése:

Hogyan tavolitnak el anyajegyet? ( tobbi lent)

Figyelt kérdés

Elettarsamnak ma szedtek le anyajegyet. DE azon akadtam ki hogy hogyan.

Olloval erzestelenites nelkul vagta le neki az orvos. ez normalis???

nem vartak neki ossze semm i..ennek ez a menete ?

nem vettek neki belole mintat hanem a borgyogyasz ra vagta hogy nincsen semmi baja nem veszelyes de le szedjuk... elovette az ollot es levagta ...

ki vagyok akadva :o

mennyen tovabb megnezetni hogy minden rendben van e ?



2016. okt. 3. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy függő szemölcs volt?
2016. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyajegyet egy orvos sem vág le ollóval. Ez biztos! Ahogy az első válaszoló is írta amit ollóval le szoktak vágni az a fibroma pendulum,ami egy kötöszövetes jóindulatú bőrdaganat,ami soha nem rákosodik. Biztos vagyok benne,hogy ezt vágták le neki.
2016. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Festékes anyajegyet amúgy érzéstelenítésben, szikével távolítanak el. Karéjban körbevágják, és varrnak utána. Két hétig nem érheti víz a sebet, és küldik is a mintát patológiára. Ollóval anyajegyet nem lehet kivágni, mert bele kellene vágni a bőrbe elég mélyen hozzá.
2016. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem szemolcs volt. Anyajegy volt csak kiallo. Aki nem hiszi el hogy levagtak annak szivesen toltok fel kepet mert este at kell kotnom neki. (a pairon is anyajegy szerepel...)
2016. okt. 3. 14:51
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
Hú, ha festékes anyajegy volt, az nagyon durva! Nem is bőrgyógyász, hanem sebész végzi az anyajegy eltávolítást, mandula alakban jó ráhagyással körbevágják, meg alatta a húsig, ami vagy fél centi legalább - természetesen ezt utána varrni kell, vérzik is jócskán. Előtte jól teleszurkálják érzéstelenítővel. A kivágott darabot pedig MINDEN ESETBEN szövettanra küldik. Nem egy mintát belőle, hanem az egészet. Magyarországon legalábbis. Ha tényleg anyajegy és ez történt vele, akkor jó eséllyel vissza fog nőni, figyeljétek hogy festékesedik-e a helye és amint megjelenik, menjetek el egy normális bőrgyógyászhoz (talán érdemes magánorvoshoz menni, ég és föld a különbség), s mondjátok el ezeket az előzményeket. Nagy valószínűséggel újra ki kell vágni szakszerűen és szövettanra küldeni a darabot.
2016. okt. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem vettek le anyajegyet. NEM VOLT DURVA,LEGFŐKÉPP NEM FÁJT ANNYIRA!Egyébként nem tudom honnan vette az utolsó,hogy vissza fog jönni. 16 évig bőrgyógyászaton dolgoztam, 8 évig sebészeten,de nem jött vissza soha egy anyjegy sem! Hiszen éppen a mélyen az épben történő,babér alakú kimteszés eltávolítja még a környező ép sejteket is és ezt a szövettennel mindig ellenőrzik is. Ezér nem szabad pl. laser-rel,vagy égetéssel égetéssel anyajegyet eltávolítani,mert nem lehet megítélni,hogy az épben volt-e kimetszve.
2016. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!