Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosi titoktartás a...

Az orvosi titoktartás a betegre is vonatkozik?

Figyelt kérdés
Van egy problémám, amivel voltam egy orvosnál. Írtam egy másik orvosnak is, és megkérdezte, hogy melyik orvosnál voltam. Az ambuláns lapomat leszeretném fényképezni, és elküldeni neki. Ehhez van jogom?
2016. okt. 3. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden jogod megvan másik orvoshoz is segítségért fordulni, ha nem akarod hogy kiderüljön hogy te voltál a te személyes adataid takard ki a képből. egyébként az orvosi titoktartás az orvosra vonatkozik, ő nem adhatja tovább az infót maximum a háziorvosodnak.
2016. okt. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az orvosi titoktartás nem csak az orvosra vonatkozik. Nagy bajok lennének ha ez így működne.

Egyébként szabad orvosválasztás van, emiatt ha a választott orvosodat a gyógyításodban segíti az előző orvosnál végzett vizsgálati papír, akkor joga van megnézni.

2016. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!