Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érvénytelen TAJ-számra lehet-e...

Érvénytelen TAJ-számra lehet-e fizetni munkáltató által levont TB-hozzájárulást?

Figyelt kérdés

Ki vagyok jelentkezve a Magyar TB-rendszerből, mert EU-tagállamban dolgoztam. Haza jöttem, itthon elhelyezkedtem. Közben egy új jogszabály szerint igazolnom kell egy e104-s nyomtatvánnyal a külföldi jogviszonyomat az ott töltött időszakra. Én ezt le is kértem, el is küldték, csak, a dokumentum szerint még tart a biztosításom, így nincs feltüntetve a biztosítás vége. Ezért a magyar OEP nem fogadja el ezt az igazolást.

Most kérdezem, mért kötelez az OEP egy érvénytelen taj-számra, hogy fizessek TB-járulékot, mikor úgy sem használhatom, mert az érvénytelen?

Az OEP nem követ el törvény vagy jogszabálysértést ezzel?



2016. okt. 9. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak úgy általában: a TAJ nem lesz érvénytelen, legfeljebb a biztosítási díj rendezetlen. Ha ismét fizeti a munkáltató, akkor használható lesz újra. Egyébként ha jól értem, anno nem jelentkeztél ki a magyar TB-ből, ezért folyamatos a jogviszony.
2016. okt. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

De, kijelentkeztem a magyar TB-rendszerből, és a viszajelentkezéssel van gondom.

A Megyei OEP ügyintéző elmondása szerint amíg nem rendezett a külföldi biztosításom, addig nem érvényesítik a TAJ-számomat.

Így hiába van munkahelyem, fizetett biztosítással. Addig csak a létfontóságú ellátásokat nem kel megtérítenem.


De már Ket kereten belül folyik az ügyem intézése. A héten lesz az újbóli egyeztetés.

2016. okt. 24. 05:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!