Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Üzemi baleset esetén miért...

Üzemi baleset esetén miért csak a munkáltató által kiadott nyilatkozat leadása után jár a 100% táppénz?

Figyelt kérdés
1 hónapja volt a páromnak munkahelyi balesete és most jutottunk el odáig, hogy a munkahelye kiadta azt a nyilatkozatot, hogy elismeri, h munkahelyi baleset történt (ez is kell ahhoz, hogy megkapja a 100%-ot), de azt nem tudtuk, hogy csak ezután kapja meg a teljes összeget és nem kap visszamenőleg a kórházi zárójelentés leadása utántól sem, na ezt az infót a kutya se közölte velünk...ezt én nem értem. Valaki el tudja magyarázni, hogy miért nem a baleset időpontjától vagy maximum a kórház utántól jár a teljes táppénz és miért csak onnantól, hogy leadtuk ezt a r.hadt nyilatkozatot az orvosnak? Mert szerintem visszamenőleg járna, hiszen a baleset óta nem dolgozik, nem onnantól, hogy a munkahelytől megkaptuk ezt a papírt...nem az lenne a korrekt, h visszamenőleg a balesetig megküldik a rendes összeget ami jár? És az a csúnya, ha én ennek nem járok utána, akkor így jártunk, mert senki nem szólt...

2016. máj. 4. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Az üzemi baleseti táppénz a baleset időpontjától jár. Amint megvan határozat és a jegyzőkönyv a háziorvos új táppénzes papírokat ad, erre ki kell fizessék a rendes tp és a baleseti tp közi különbséget. [link]
2016. máj. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kell a határozat mindenképpen, amiben a tb-kifizető hely (ebben az esetben a munkahely az nyilván) elismeri a baleset üzemiségét. Kell, mert enélkül bmire rá lehetne fogni, hogy munkabaleset.

azonban ilyenkor VISSZAMENŐLEG is meg kell kapja a tp-különbözetet párod, egészen a keresőképtelenség első napjáig. a kifizetés időpontja nagban fügattól, hogy a munkahelyen mikor történik a bérszámfejtés.

szóval ha, nem kapja meg a különbözetet, joggal mentek be a munkáltatóhoz, hogy nézzék át, mert nem jó a kifizetés.

ha vmi miatt mégsem fizetnék ki (ami meglepő lenne, mert hogy törvényellenes), akkor kárigényként érvényesíthetitek a követeléseteket a munkáltató felé (ugyanúgy, mint a gyógyszerköltségeket, kezelések költségét stb)

2016. máj. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*nagyban függ attól*

és egyéb elírások.

tudok ám helyesen írni, csak a klaviatúrám nem gondolja sokszor ezt rólam :)

2016. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 6. 10:51
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekünk azt mondta a háziorvos asszisztense, hogy onnan jár a 100%, hogy ezt az elismerő nyilatkozatot is leadtuk, addig csak 60% lesz kifizetve. Olvastam az OEP-s honlapot, az volt az első, amit megnéztem már hetekkel ezelőtt, de ott se írja konkrétan, hogy visszamenőleg járna :(

Nem a munkáltató fizeti, hanem a Tb, nem? Mert attól is fél a párom, hogy ha nagyon ugrál még kirúgják...most még egyelőre úgy áll a dolog, hogy visszamehet...úgyhogy az összetűzést azt kerülnie kell.

2016. máj. 6. 11:01
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nekünk azt mondta a háziorvos asszisztense, hogy onnan jár a 100%, hogy ezt az elismerő nyilatkozatot is leadtuk, addig csak 60% lesz kifizetve. Olvastam az OEP-s honlapot, az volt az első, amit megnéztem már hetekkel ezelőtt, de ott se írja konkrétan, hogy visszamenőleg járna :(

Nem a munkáltató fizeti, hanem a Tb, nem? Mert attól is fél a párom, hogy ha nagyon ugrál még kirúgják...most még egyelőre úgy áll a dolog, hogy visszamehet...úgyhogy az összetűzést azt kerülnie kell."


nem onnantól jár, de korábban nem lehet kifizetni. vagyis a határozat megszületése után tudnak csak baleseti ráppénzre venni, de ilyenkor visszamenőleg is át kell írnia a háziorvosnak.

szóval valóban, addig a dátumig csak a 60%-ot fizetik, viszont majd a következő bérszámfejtéskor a különbözetet is számfejteni kell.

a munkáltató a kárigényt fizeti, ha van. de ha vmi miatt nem számfejtik a bérkülönbözetet (ami számomra teljesen érthetetlen lenne, munkáltató munkaügyisét kellene erről megkérdezni, hogy miért nem kapta még meg és mikor számíthat rá), akkor nyilván van.


a baleseti tpáánzt az oep fizeti, persze... de ő sem nagy örömmel, szóval amint lehetősége nyílik rá, bizony vizsgálni fogják a balesetet, és behajtják a munkáltatón a lóvét.

2016. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!