Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak háziorvos adhat táppénzes...

Csak háziorvos adhat táppénzes papírt? Visszamenőleg is kérhetem?

Figyelt kérdés

Holnap nem megyek dolgozni, mert szájsebészetre kell mennem, viszont így már nem tudok a háziorvoshoz rendelési időre odaérni és legközelebb már csak csütörtökön bírok elmenni. Ha felhívom és elmondom neki ezt, akkor kiadja?

Sose voltam ilyen helyzetben, először kell táppénzes papírt kérnem, szóval abszolút nem tudom hogy működik ez.


2016. okt. 10. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Telefonon is szólhatsz neki,de ha csütörtökön mész el hozzá akkor is fel tud venni arra a napra,mert 5 nappal visszamenőleg felvehet táppénzbe.
2016. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2016. okt. 10. 22:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki ráakadna erre a kérdésre és érdekelné mi lett: szájsebészeten kérdeztem hogy adnak-e táppénzes papírt, de csak sima igazolással tudtak szolgálni és vagy a háziorvosnál vagy a munkáltatónál kell érdeklődnöm hogyan tovább, viszont ha benfekvős beteg leszek, akkor adnak táppénzes papírt. Felhívtam a háziorvost és még ma épp beleestem a rendelési időbe, így csak bekellett mennem az aláírt papírért:)
2016. okt. 11. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyiban hagy javítsalak ki,hogy ha valaki kórházba fekszik nem táppénzes lapot kap,hanem egy kórházi "Iazolás" című lapot,ami a táppénzes lapnak felel meg és azt kell leadni a munkáltató felé. Azért írom le,mert sokan vannak akik kórház után bejönnek a rendelőbe és kérik a táppénzes lapot,de az ilyenkor nem kell.
2016. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valahogy így mondta nekem az orvos is,csak lerövidítettem a mondandóm:)
2016. okt. 12. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten Neked írtam :) Hanem azért,mert ha valakit érdekel és ezt olvassa,akkor tudja,mert a tapasztalat szeint sokan jönnek el táppénzes lapért kórházi időszakra (sőt volt olyan amikor a könyvelő küldte be a dolgozót érte). És az úristennek se értette meg,hogy nem kell.
2016. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!