Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet kapni gyógyszertárban...

Lehet kapni gyógyszertárban HIV tesztet?

Figyelt kérdés
Egy eléggé durva este után szükségesnek érzem, hogy elvégezzek egy ilyen tesztet. Neten nézegettem, van rendelő ahol csinálnak ingyenes tesztet, de csak Pesten találtam, én meg nem ott lakok. Leírás alapján nem tűnik nagy dolognak elvégezni, így az a kérdésem hogy gyógyszertárakban lehet-e kapni valami eszközt gyorsteszthez?

2016. okt. 11. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt kerdezd inkabb: [link]
2016. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem, mivel ez a teszt vérből dolgozik, szakszerű személyzet és steril eszközök szükségesek hozzá. Ez nem olyan mint a terhességi teszt, hogyha adises vagy két csíkos lesz..
2016. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Sokkal bonyolultabb a vizsgálati körülmények miatt, mint gondolnád. Először is a fertőzést legkorábban csak a fertőződést követő pár hónap után lehet megállapítani. Egyrészt a HIV ellen termelődött antitesteket lehet vizsgálni, másrészt magának a vírusnak az antigénjét, ami azonban csak az antitestek megjelenését követően lehet megállapítani, amikor a vírus maga már meglehetős mértékben elszaporodott.
2016. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell Pestre menned.A megyei ÁNTSZ ingyenesen megcsinálja a kérdéses eset után 6 héttel.Nemrég voltam.(Én Debrecenben)
2016. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a segítséget
2016. okt. 11. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! A MYLAN nevű gyógyszercég már kidolgozott egy gyógyszertárban is kapható AIDS tesztet. Ez egy csepp vérből - 15 perc alatt megmondja, ha fertőzött vagy. Hazánkban azonban egyenlőre még nem elérhető. Olaszországban hallottam, hogy már a közforgalmú patikák is árulják.

Fontos azonban leszögezni, hogy a HIV vírus lappangási ideje min 1-6 hónap a közösüléstől számítva, szóval ez sem egy olyan dolog, amiért fejt-vesztve rohanhatsz a patikába az aktus után.

2017. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!