Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Használt már valaki lisztérzék...

Használt már valaki lisztérzékenységet kimutató, gyógyszertárban kapható tesztet?

Figyelt kérdés
Mennyire megbízható? Vastagbéltükrözés előtt állok gyakori hasmenés miatt, de lehet, hogy csak szimplán lisztérzékeny vagyok. Ha ez a teszt kihoz valamiféle pozitív eredményt, az az orvos számára mérvadó lehet? Csak székletvizsgálatra küldött, de ha az negatív, akkor azt mondta, hogy megtükröz... feltétlenül szükséges a tükrözés? Nem lenne elég egy vérvétel vagy allergiateszt?

2013. ápr. 3. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én liszt érzékeny vagyok de nekem vért vettek és az alapján állapították meg.
2013. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

A lisztérzékenységet nem mindig tudják kimutatni, de tény hogy mindenkire káros a glutén. Miért menjen el az ember egy potenciálisan fals-negatív eredményért vizsgálatra?


Tehát minek vizsgálgatni? Nem eszik az ember gabonát, mert sz.ar. A gluténmentes gabona is az, hát hús és zöldségevő az ember, ezért kolonoszkópiázni, vizsgálgatni? Mekkora luxus pénzpocsékolás.. Na de ja, szóval a vérvizsgálat, a székletvizsgálat, bélvizsgálat, hajlamosító gének vizsgálata még mindig nem mutatja ki az összes lisztérzékeny embert, hiszen 'NEGATÍV' eredményű emberek is jobban lesznek a liszt mellőzése után. Tehát nem tudják megfelelően kimutatni, ez a lisztérzékenység jéghegy modellje.

2013. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gasztroenterológus tud speciális vérvételt kérni, abból lehet megállapítani (az esetek többségében). Ha az nem mutatja ki, akkor kell tükrözés, de nem vastagbél, hanem gyomor!

Háziorvos ilyen vérvételt nem tud kérni!


Nekem is folyamatos hasmenésem volt. Széklettenyésztést csináltak, az negatív lett. Utána küldtek allergológushoz, aki csináltatott 20 féle ételre allergiateszet (vérből), szintén negativ lett. Utána mentem gasztróra, ott vérből nézték a lisztérzékenységet (antitesteket), az lett nagyon magas érték. Utána kellett még a gyomortükrözés, mert azzal lesz 100% a diagnózis (patkóbélből - a vékonybél felső részéből - vesznek mintát).


A gyógyszertári teszt nem 100%-os, én inkább gasztroenterológiára mennék - de valami normálishoz!

2013. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
igen használtam biocard tesztet végeztem. és kimutatta, h lisztérzékeny vagyok aztán orvoshoz fordultam és a TTg értékem 100 volt kb 20ig normális
2013. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kösözönöm! az enyém negatív lett.
2013. máj. 7. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Arra még ne vegyél mérget (vagy glutént).
2013. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ugyanez a szitu nálam,vettek vért,semmi,csináltattam patika liszt érz. tesztet,semmi,hasi uh,semmi.....


A hasmenés,vérzés meg még most is tart,asszem mégiscsak megyek tükrözésre :/

2013. máj. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem csak a gyomortükrözès utàn tudtàk kimutatni. 2× volt vèrvizsgàlat,de egyik sem igazolta a gm èrzèkenysèget!
2018. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!