Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel előtt mennyivel nem...

Vérvétel előtt mennyivel nem szabad enni, inni? Elég későre kaptam időpontot, addig éhenhalok, ha nem reggelizhetek.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vizet szabad, de attól még éhes leszek és szédülök.
2016. okt. 26. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Vacsorázni szabad, reggel már csak víz, gondolom reggel mész vérvételre.
2016. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Este egyél-igyál, igazából sokan mondják hogy vizet lehet inni, de nem ajánlanám, mert úgy kéne hogy se nem iszol se nem eszel..
2016. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem specális dolgokat néznek és nem kifejezetten tiltották meg az evés-ivást, akkor ehetsz-ihatsz. HA vércukrot néznek általános vérképpel, akkor hanyagold az evést, de vizet igyál előtte, akkor könnyebben vesznek vért.

Biztos mindjárt jönnek a lehurrogó válaszok, de higgy nekem nyugodtam. Milliószor vettek tőlem vért, egy évtizede rákbeteg vagyok. Van némi tapasztalatom sajnos e téren...

2016. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Második: vizet kell inni, mert hígabb lesz tőle a véred, könnyebben leveszik.

Ha órákig nem iszol, akkor besűrűsödne, nehezebb lenne levenni.

Szóval iszok most is.

Csak nem mindegy, hogy reggel 7kor, vagy délelőtt 10kor van a vérvétel, mikor hozzá van szokva a gyomrom, hogy reggel 7kor reggelizek. :(

2016. okt. 27. 07:45
 5/7 homo ludensz ***** válasza:
Általában a labor reggel 7-kor kezdi levenni a vért. Jobb helyen 10-11 órakor már zárva van és nincs vérvétel. Onnan tudom hogy a recepciós pultnál adják ki másnap vagy harmadnap a leletet. Nálam az szokott probléma lenni hogy ébredéskor mindjárt kávéval kezdem a napot és olyankor ez hanyagolandó. Szerencsére van egy kávéautomata az előtérben és mikor lezajlik a dolog rögtön bepótolom. Neked sem lesz semmi bajod ezt elhiheted ha csak nem vagy cukorbeteg. Egy félnapi éhségtől még senkinek nem lett baja max. jobb étvággyal evett ha hozzájutott.
2016. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, reggel 7kor kezdi, de nekem akkor is későbbre van időpontom.Vettek tőlem már 11kor is vért.

Nem szabad kávéval indítani a napot akkor sem, ha nem vagyok cukros.

A vérből nézik a vércukrot + zsírokat, egyetlen kávé után már egész más eredmények születnek, és nem lesznek helyesek az értékek.

Na mindegy, túl vagyok rajta, már tárgytalan.


Egyébként pedig nyilván nem szó szerint értettem, hogy éhenhalok, olvass a sorok között.

2016. okt. 27. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Előtte való este 8-9ig ehetsz még, után nem.

Inni vizet korlátlanul lehet, sőt nekem a vérvételes hölgy mondta hogy legközelebb igyak sokat akár fél litert is a felkeléstől a vérvételig (1-1,5óra alatt), segíti a vérvételt és az ájulást is csökkenti.

Igyekezz úgy kelni, hogy ne teljen el több mint 2-3óra az ébredés és a vérvétel között azért, mert addigra lehet rosszul leszel. Legyen a zsebedben cukorka vagy csoki és már kifelé egyél vagy igyál kávét.

2016. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!