Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem jár a tb-m 2 hete,...

Ha nem jár a tb-m 2 hete, attól még fog felírni nekem az orvos fogamzásgátlót? (Háziorvos)

Figyelt kérdés
2016. okt. 27. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, felírja.
2016. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kell érte fizetnem?
2016. okt. 27. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:
A felírásért nem kell. A fogamzásgátló pedig nem TB támogatott gyógyszer,úgyhogy annyit fell fiteni érte,mint másnak.
2016. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Felírja, attól hogy nincs tb-d még gyógyszert felír, ellátást kapsz de szólni fog hogy piros a lámpád, rendezd a dolgot mielőbb különben ellenőrzésen elővesznek, csekk jön.

TB támogatott gyógyszereknél gáz ha nincs tb-d mert akkor nem jár tb támogatás rájuk és teljes áron kell megvenned, fogamzásgátlóra nincs ilyen szóval azt nem befolyásolja.

2016. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

azért nem kellene fizetni, hogy vizitre mész tb nélkül?


mivel a magándokiknál is többezer csak a felíratás vizsgálat nélkül.


amúgy nem tudtam, hogy a házidoki is felírhat fogamzásgátlót.


még egy dolog, kérdező: menj a NAV-hoz csekkért, hogy rendezd a TB-t magad, úgy tudom, havi 7ezer körül van.

2016. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kérhet pénzt érte, de az oep majd lerendezi ezt ha nem fizeti valaki.A magán az más téma, ott is írnak fel tb-re ingyen, nekem is így ment amíg magában jártam, a gyógyszerfelírás ingyen volt.

Felírhatja ezt a háizdoki, Diane/Cpyromix/Nuvaring amit nem írhat fel, a többit igen, max van doki a nem vállalja, van aki bemondásra felírja, más kéri a papírt a nőgyógyásztól hogy 1 évig felírhatja, de van aki pl csak addig írja amíg van 1 éves rákszűrés, addig nem írja ki újra amíg nem hozza a papírt és a rákszűrést.

2016. okt. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Nuvaringet is felírja háziorvos. Körzeti nővér vagyok és nem egy betegünk nálunk iratja.
2016. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és pénzt sem kérhet és nem is szokott a háziorvos kérni a vizitekért,gyógyszerfelírásért. Ellátja a beteget és figyelmezeti,hogy nincs rendezve a TB-je, esetleg ad erről egy igazolást,ha a beteg kéri.
2016. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem írta fel arra hivatkozva hogy nem is látja a rendszerben, azt se tudja miaz.. :\ Ahogy a Cypro-t és a Diane-t se amikor azt szedtem... Akkor kamu lenne hogy ezt nem írhatja ki/nem látja?
2016. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!