Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB nélkül mennyibe kerül az...

Regisztrálok kérdése:

TB nélkül mennyibe kerül az általános laborvizsgálat, illetve a reumatológiai vizsgálat?

Figyelt kérdés

23 éves, és 1 hónapja munkanélküli vagyok, de már meg is van, hogy hol fogok dolgozni, és azért halogatjuk az üzletvezetővel a munkába állásomat, mert nem tudni mennyi időre fognak kiírni ínhüvelygyulladással, és gerinc problémákkal.


Így most magamnak fizethetem ezeket az ellátásokat, de jó lenne tudni, ha nem utólag tudnám meg.


Nagyon nagy segítség lenne, ha akár valaki csak belinkelni is tudná, nem írnék ide, ha megtaláltam volna.


2016. okt. 28. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Általános labor nincs, azt nézik, amit a dokid beleír, h nézzék meg. Magánban is pár ezerből kijön, én a synlab-ba szoktam járni, nálunk az sztk-ban drágább. Reumatológus, sztem, kb. 15 ezer, de ez csak tipp.
2016. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45 napig biztosítva vagy még a munkaviszony vége után, utána pedig fizetheted a "TB-t", az APEH-nél kell intézni.
2016. okt. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, ez eszembe se jutott, a nav-hoz bemész és kéred, h magad után fizethesd, havi közel 7 ezer ft.
2016. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ez egy perverzió, hogy jövedelem nélkül levőknek fizetniük kell a "TB-t" (eü. adó), míg bizonyos jövedelemtípusokból élők pedig TB-fizetés nélkül is biztosítva vannak. Az állami költségvetésnek is sokkal rosszabb így.
2016. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4 ez egyáltalán nem így van. Akinek van munkája, annak a munkáltató fizeti ki a tb-jét, a jövedelem mértékétől függően, így, aki minimálbérnél magasabb bérért dolgozik több hozzájárulást fizet, mint aki nem aktívként befizeti a 7 ezret havonta.
2016. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: Akik nem fizetnek: nyugdíjasok, rokkantnyugdíjasok, GYEs-en, GYEd-en, munkanélküli ellátásban vagy bármilyen más szociális ellátásban részesülők (ápolási díjon lévők, stb). Ez kb. 4-5 millió JÖVEDELEMMEL RENDELKEZŐ ember. Ők egyszerűen fel vannak mentve a TB-fizetés alól. Míg a jövedelem nélküliek be kell fizessenek valahonnan 7E Ft-ot. Amit ugye legálisan nem tehetnének, hiszen nincsen jövedelmük.


Egyébként kérdező, ha regisztrálsz a munkaügyi központban álláskeresőkén, akkor is biztosítva vagy ez alapján.

2016. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5: Ez sem pontos. Ha volt már a kezedben fizetési papír, akkor láthatod, hogy a munkavállaló bruttó jövedelméből milyen adókat, TB-ket vonnak le, tehát a saját fizetéséből fizeti. Pont ezek a levonások adják ki a különbséget a bruttó és nettó fizetések között.

Ld.: nettober.hu kalkulátor.

2016. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi srácok, élt a 45 nap is, a fennmaradó időszakra pedig napi 235Ft-nyi összeget kellet befizetni.

Köszönöm a segítséget!

2016. nov. 8. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!