Mit vizsgálnak?

Figyelt kérdés

Elküldtek laborvizsgálatra. Ez vérvételt is tartalmaz vagy csak vizeletvizsgálat lesz?

Ezeket írták a beutalóra:

Se Na, Se Fe, SGPT/ALAT, Koleszt., Creatinin, Bilirubnd, AST, Se K, TVK, Gamma-GT, HDL-Kol., Húgysav, Ö.fehérje, CRP, Se Ca össz, SGOT/ASAT, Glucose, LDL-Kol., Bilirub.ö, Albumin



2013. aug. 1. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vérvétel és vizelet.
2013. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amiket itt felsoroltál, csak vérvizsgálatok.
2013. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

És a húgysav? Az nem hiszem hogy vérvétel lenne.

2013. aug. 1. 14:10
 4/14 anonim ***** válasza:

- Vizsgálják az ionháztartást ennek a vizsgálata meglehetősen egyszerű: a szervezet szabályozó mechanizmusai a mérhető ionok szintjét igen szűk hatások mentén engedik csak változni, így az egyszerű ion-meghatározások rendszerint önmagukban elegendők a figyelem felkeltéséhez. szérum nátrium, kálium, klorid, foszfát, kalcium, magnézium szinteket szoktunk nézni elsősorban.

- Se Fe: A vérszegénység kivizsgálásakor a legalapvetőbb vizsgálatok a vérkép, retikulocita-szám és festődési index, ferritin, transzferrin, szolubilis transzferrin receptor, B12 vitamin, folsav. A vas, teljes vaskötő kapacitás (TVK) nem is lényeges annyira, a vas szint (Se Fe) kevés információt ad a vasháztartás állapotáról.

- GOT, GPT, GGT, ALP, LDH májenzimek, valamint anyagcsere termékek bilirubin, Gamma-GT, húgysav szintek szintén fontosak. Teljesség igénye nélkül még szintén máj érintettség vizsgálatára használható a hepatitis szerológia (HbsAg, Anti-HCV, Anti- HAV), CMV szerológia, EBV szerológia

- zsír anyagcserére utaló paraméterek: Koleszterin LDL, Koleszterin HDL, triglicerid, és az Lp(a)

- gyulladásra utal: teljes vérkép, vvt süllyedés, CRP, összfehérje, albumin, albumin globulin arány, stb.

- veseműködésre utal: a karbamid, kreatinin, cystatin C, eGFR

- AST: Az Anti-Streptolysin O (AST, ASO, ASOT) szint mérése során egy a szervezet által az "A" csoportú, béta hemolizáló Streptococcusok antigénje ellen termelt antitestek mennyiségét mérjük. A fül- orr- gégészetben ezt tipikusan a mandulagyulladás kapcsán vizsgáljuk, főleg, ha azt akarjuk eldönteni, hogy "gócos"-e a mandula, vagy sem. De nem szabad elfelejtkezni a skarlátról, a poststreptococcalis glomerulonephritisről, de talán még fontosabb, hogy az orbáncról sem, ezek mind emelkedett AST értékkel járnak.

- szénhidrát anyagcsere: glucose, de ma már sokkal informatívabb a HbA1c, ami ha emelkedett, akkor az a szénhidrát anyagcsere komoly zavarára utal

2013. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én meg nem hiszem,hanem tudom, h a húgysavat vérből nézik :)
2013. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Akkor csak vérvétel. És elnézést kérek, azt hittem csak elkerülte a figyelmed. Megtévesztő a neve, ne vagyok jártas ezekben a dolgokban.

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. aug. 1. 15:29
 7/14 anonim ***** válasza:
4. vagyok, egyébként a húgysav a nukleinsavakat felépítő purinvegyületek egyik lebontási terméke. A húgysav a vesékben kiválasztódik és a vizelettel ürül. Tehát nemcsak a vérben mérhető a szintje, hanem a vizeletben is.
2013. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor most a felsoroltak alapján vizelet és vérvétel lesz, vagy csak vérvétel? :D
2013. aug. 1. 15:46
 9/14 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Ez egy vérvételi panel!
2013. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A felsoroltak szerint csak vérvétel.
2013. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!