Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen melltartóban jártok...

Milyen melltartóban jártok orvoshoz? Automatikusan leveszitek, vagy csak ha kulon mondja az orvos?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mivel pénteken csúnyán lekiabált a rendeloben a orvosno. Helyettesített, és nem vettem le, azt mondta nem kuld kérvényt. 20 éves vagyok, de még ilyen nem volt.

2016. nov. 6. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itt nem az a lényeg,hogy leveszi valaki vagy sem,hanem az orvos viselkedése. Erre nincs magyarázat. Körzeti rendelőben dolgozom, ráadásul a főnököm kardiológus, amikor alaposan megvizsgálja a beteget és az nem vette le a melltartóját, udvariasan megkéri rá.
2016. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Mondanod kellett volna a dokinak, hogy

- igen, kérvényt nyújtson be, ha már normális hangnemben nem tud megkérni arra, hogy vedd le a melltartót.

Majd közöltem volna vele, hogy

. Doktornő! Én normálisan beszélek önhöz, és azért mert 20 éves vagyok, ezt a tiszteletet még magától is elvárom ha doktor ha nem!

Mondjuk én már a vizsgálatot sem kértem volna, hanem az asszisztenstől megkérdeztem volna, hogy hol találom a főnököt akinél panaszt tehetek.

Azért mert orvos, még nem kell úgy viselkednie mintha te egy idióta lennél.

Legközelebb ha így jársz nyugodtan mond meg neki..

2016. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És én még dicsérem a női orvosokat. De hát milyen orvosnál jártál? Nekem az urológusnál sosem kell levetkőznöm.
2016. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vizsgálaton voltál?

Én még soha nem vettem le a melltartómat orvosnál(kivéve nőgyógyásznál mellvizsgálaton,de az azért más:D)

Én biztos,hogy azonnal mentem volna a főnökhöz,beteg jogi képviselőhöz.

1,Elve milyen jogon beszél így veled?

2,Senki nem kötelezhet rá,hogy levetkőzz,ha te nem akarsz.Akár vizsgálatot is utasíthatsz vissza,ha neked az kellemetlen.Az orvosnak semmi joga nincs hozzá,hogy bármit rád kényszerítsen.

2016. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyakorlat elotti vizsgálat.
2016. nov. 6. 20:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Dehogy veszem. Mellvizsgálat, tüdőszűrés, mellkasi röntgen vagy gerincvizsgálat esetén kerül csak le rólam. Ilyen esetekben teljesen magától értetődő, de még így is szólnak az orvosok/asszisztensek.


Gyerekorvos levetette a pólóm kb 12 éves koromig, utána az alatt vizsgált a fonendoszkóppal.

2016. nov. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Simába, amibe máshová is és sose veszem le automatikusa, csak a nőgyógyásznál ha kérem a mellvizsgálatot és mondja hogy most.

Én 3x voltam már ilyen alkalmasságin, sose vetette le a háziorvos, még a belgyógyász, bőrgyógyász se, anyagjegyeknél is csak azt kérte amelyiken van és elég volt elhúzni és szabaddá tenni. Utoljára 12évesen kellett levennem a toppom kötelezően a gyerekorvosomnál mert ő fejlődést nézett.

De már a hangnem kihúzta volna a gyufát! Betegjogi elérhetőség mindenhol van, élj vele!

2016. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem már volt hogy, uzemorvosnál is le kellett venni a melltartót. A háziorvosom pedig melltartóban nem hajlandó megvizsgálni.
2016. nov. 10. 22:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Micsoda egy bun.kó orvos volt ez.


Meg kellett volna kérnie hogy legyél szíves a melltartót levenni,mert minden orvos más(,a helyettesítő nálunk sosem vezető le a melltartót pl és van több olyan orvos aki melltartóba vizsgál,igaz ez ritka de van ilyen) vagy amint bemész szólni hogy felülről legyen szíves levetkőzni.

2016. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es,10-es!


Egyetértek veletek de akkor bárcsak hallanátok arról hogy iskolákba az orvosok sokszor már milyen vizsgálatokat el nem akarnak végezni,elég durva(pl mell,intim rész vizsgálata stb) .Ott is kellene egy határt húzni,a legrosszabb esetben is csak alsóig szabadna vetkőzésre szólítani a gyereket,azt nem szabadna átlépni..

2016. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!