Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fülmosásra kell időpontot...

Fülmosásra kell időpontot kérni vagy hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Vagy a házi orvoshoz kéne először menni, és ő ad beutalót?

Gyakran bedugul mostanában a bal fülem. Tudom, hogy a fültisztító pálcika nem jó, de eddig azt használtam és már rég óta alig tudom bedugni a bal fülembe, mert köhögési inger jön rám. Pedig annyira mélyre nem dugom, sőt éppen hogy csak, bedugom magába a lyukba, a másiknál kicsit beljebb szoktam, de annál egyáltalán nem kell köhögnöm.

Most viszont vettem ezt az Audisprayt, mert a gyógyszertárban ezt ajánlották, de sokat ez se segít. Lehet, hogy akkor éppen elmulasztja a dugulást, de másnap visszajön. Rosszakat olvastam amúgy róla, nem tudom, nekem eddig rosszabb még nem lett, de sokkal jobb se, pedig elég drága volt...

Na szóval most is be van dugulva, de már fájdogál is.

Hova kéne mennem, házi orvoshoz vagy már egyszerre fül-orr-gégészetre? És ott időpontot adnak csak vagy? Náltok hogy volt?


2016. nov. 11. 07:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy még a fülgyertyára gondoltam. Szerintetek?
2016. nov. 11. 08:05
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor anno fájt a fülem, sajnos tudtam, hogy ezzel a háziorvosom nem tud mit kezdeni. Ezért sem mentem hozzá, hanem azonnal a kórházba.

Ott bejelentkeztem, és leültem a fül-orr-gégészet ajtó elé. A doki segédje minden páciens után kijött és mondta, hogy ki következik. Eléggé hamar bejutottam. (Ketten voltak előttem)

Ott megvizsgált, kimosta a fülem, és gézcsíkot is rakott bele. A végén közölte, hogy mostantól kb. 1 hétig minden nap látni szeretne. (Naponta cserélte a gézcsíkot).

Kb. ennyi volt.

Időpontot a kórházakban akkor adnak amikor valami komolyabb a dolog, és nem azonnali bevatkozást igényel.

Pl. voltam egy fájó foggal a fogászaton. Ott azonnal kihúzták, és kellett volna egyet tömni is, de az nem volt olyan sürgős, ezért rá két hétre kaptam időpontot.


(Megjegyezném, hogy kisvárosról van szó. Nem vettem igénybe protekciót. :)

2016. nov. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fülészetre menj el még ma, beutaló nem kell, mivel fáj is a füled, ezért azonnal fogadnak, csak ki kell várni a sorod.
2016. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát remélem, nekem is így lesz.
2016. nov. 11. 08:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne háziorvoshoz menj, hanem fül-orr-gégészetre. Nem kell időpont, az SZTK-ban azonnal megcsinálják.
2016. nov. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most voltam benn az sztk-ban, hát nekem időpontot adtak... :/ Ráadásul dec. 8-ra. Utána bementem egy másik ilyen szakrendeléses intézménybe (nem tudom a konkrét nevét), de ott is csak időpontot tudtak volna adni.

Nem tudom itt mi van. Pedig ez se egy nagy város, de itt valahogy nem működnek normálisan.

Ja amúgy bőrgyógyászatra is kértem az anyajegyeim miatt, mert a sulis orvos mondta, oda jan. 6-ra adtak időpontot. Kíváncsi lennék, ha azt mondtam volna, hogy belekapartam, vagy valahogy megsérült az egyik anyajegyem, akkor vajon mire adnak, de gondolom akkor se lenne előbb.


Nektek azért köszsönöm a válaszotokat! :)

2016. nov. 11. 11:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ez szép, és ha begyullad a füled, akkor sem fogadnak?

Nem mondtad, hogy fáj a füled?

2016. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Ez valamiért problémás. Valami nem jó. Ha fáj ott azonnal elkell lássanak, vagy csinálni valamit.

Ilyen esetben este menj be a sürgősségire! Tuti csinálnak valamit!

2016. nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eü-ben mindenhol időpontkérés van, sürgősség csak akkor létezik, ha haldokolsz, és ezt szó szerint értem, aki ezen meglepődik, az elmúlt években nem járt eü intézményben. Neked láthatóan semmi halálos bajod nincsen. Egyébként a másik, amit tehetsz, hogy leülsz a sorba, és vársz. És vársz. És vársz. Aztán egyszer lehet behívnak (még aznap).


Szokj hozzá, ez van, ezt tényként írom, nem bántásból.

2016. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 B. Ádám I. válasza:
Igen, általában fülészeti szakrendelőben kimossák kb. 2 hét várakozás után. Volt szerencsém találkozni egy nagyon kedves fiatal dokival, aki fülmosást vállal úgy, hogy házhoz jön Budapest területén. Igaz, hogy kb. 16-17 forint, de teljesen megéri. 0670 260 1340 az elérhetősége.
2020. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!