Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mammográfiás vizsgálat folyama...

Mammográfiás vizsgálat folyamatát mennyire tudják befolyásolni a vizsgálatot végzők? Sugárdózis és nyomás mértékére gondolok.

Figyelt kérdés
Ausztriában végezték szeptemberben és már másnap fájdalmat éreztem test szerte (váll,lapocka, kar) , leginkább a mell vonalában, valamint másnap a tükörben erősen barnás volt az arcbőröm és vacakul éreztem magam, hányingert még egy hónap után is éreztem, illetve fejfájást elől reggelente. Egy hónap után is éreztem reggelente a mell teljes sávjában égő érzést... Eltelt két hónap enyhültek a tünetek, de a mellfájdalom megmaradt, pedig előtte nem volt, másfajta, mint az a bizonyos mellfeszülés havonta. Most nem tudom eldönteni,hogy mivel árthatak. Az egyértelmű,hogy ott valami nem jól zajlott, mert egyértelműen másnaptól szóltak a panaszaim, még borogattam is , annyira égett...Köszönöm a hozzászólásokat.Leginkább ott dolgozótól várnám, hogy befolyásolhatja-e a személyzet a sugármennyiségét vagy csak a nyomásmértékét? Bár attól nem változik meg az ember bőrszíne...

2016. nov. 13. 05:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A fenti panaszok nem a mammográfiától vannak, ott nem lehet akkora sugárdózist adni, hogy baj legyen belőle. Csak véletlen, hogy a panaszok akkor kezdődtek. Pl. egy terápiás besugárzás több percig tart (közel sem betegséget okozó dózis) egy mammográfia pár másodperc. Ennyi idő alatt nem lehet nagy sugárdózist adni, még ha akarnak sem.
2016. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Mitől fájhatott akkor a lapockán átívelve a vállam felett és ugyanezen az oldalon a jobb karom,ezt csak másnap éreztem. Valamint viszintesen hónoaljtól honoaljig mellszéllesség sávjában mélyen forrósság érzett több napon át, még itthon (egy hónappal utána) is erre ébredtem...illetve a másik vállam ízületigyulladásos, és fáj. ..Persze ha így van, hogy nem a sugárdózistól, annak nagyon örülök.
2016. nov. 14. 01:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobb emlő uh-ra menni
2016. nov. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. ..kontrollt itthon mindenképpen szeretnék,mert a panaszaim továbbra is megmaradtak..két hónap után is..
2016. nov. 23. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!