Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Terhesen szabad fájdalomcsilla...

Terhesen szabad fájdalomcsillapítót használni?

Figyelt kérdés
3 hónapos terhes vagyok és napok óta fáj a vállam szinte sokszor sírok, aludni nem tudok mivel nem tudok úgy el helyezkedni , hogy ne fájjon!
2016. nov. 14. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
ne vegyel be addig semmit, amig fel nem keresed az orvost ezzel a kerdessel. itt se hallgass senkire, aki gyogyszerszedesre biztat!
2016. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Xiloxot szedhetsz, a terhesség utolsó 3 hónapját leszámítva. Ez a gyógyszer ízületi fájdalmakra kifejezetten hatásos.
2016. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

támogatom az első javaslatát!

amúgy esetleg egy kámforos tapasszal próbálkozhatsz

[link]

2016. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt a betegtájékoztatója a Xiloxnak: [link]


Nyilván az abban leírtak szerint járj el! Terhesség alatti szedésre is pontos instrukciókat ad, ami tartalmazza azt is, hogy mindenképpen konzultálj az orvossal. Egyébként kénytelen is vagy, mert vényköteles.

2016. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Xiloxra allergiás vagyok... De mondjuk kenőcsre gondoltam csak le hagytam véletlenül a mondatomba..Akkor kenőcsöt se szabad?
2016. nov. 14. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg még szóba jöhet egy jó helyre beszúrt Diprophos injekció. Ebből jó eséllyel egy darab teljesen helyrehozná a válladat, évekre. A váll pedig elég messze van a babától. Ha mész orvoshoz, ezt az injekciót mindenképpen említsd meg, mint lehetőséget, mert az állami egészségügyben, az orvosoknak nem szokott eszükbe jutni valami miatt.
2016. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , jó lenne helyre jönne ,mivel semmit se tudok csinálni így ettől.
2016. nov. 14. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a Xiloxra allergiás vagy, akkr jó eséllyel más NSAID szerekre is. A Diprophos nem ilyen, hanem kortizon típusú gyógyszer. Ezzel kapcsolatban mindenképpen kérd ki orvos véleményét. Esetleg még szóba jöhet a Bengay krém és a Jégzselé, de ez utóbbi kettőtől komoly javulást ne várj. Most más megoldás hirtelen nem jut eszembe.
2016. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszernek a betegtájékoztatóján külön rajta van, hogy terhesek szedhetik-e. A hazipatika.hu-n elolvashatod a betegtájékoztatókat, mielőtt megveszed.
2016. nov. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!