Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosult-e privát gyógymasszőr...

Jogosult-e privát gyógymasszőr velem, a saját pénzemért masszíroztatóval "gyógymasszőri dokumentációs lap"-ot kitöltetni? Pl. Kérdések személyi adatok, tajszám, diagnózis: vérnyomás, érrendszer, érzékszervek stb. stb. és ezeket tárolni akarja.

Figyelt kérdés

2016. nov. 17. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár mindegyik így csinálná.
2016. nov. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az ürge kicsit kukacos.
2016. nov. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A masszőrnek kötelessége az egészségi állapotodról tájékozódni, hogy a lehetséges kockázatokat felmérje. Ha egyáltalán nem kérdez rá a vérnyomásodra, akkor felelőtlen. Viszont az adatvédelmi törvény egyik alapelve a célhoz kötöttség (a másik a tájékoztatás), tehát mindegyik adatról el kell mondania, miért kéri. Ebből nekem kilóg a tajszám, ha ő nem része a rendszernek.


Ugyanezeket az adatokat magánorvosok is el szokták kérni és tárolni, ott talán nem lennél felháborodva, de náluk van értelme a tajszámnak, mert felírhatnak pl. gyógyszert, és ahhoz kell. Nekem kicsit soknak tűnik ez, látni kéne a teljes adatlapot a pontos kérdésekkel. Nem teljesen mindegy, hogy a gyógymasszőr gyógymasszőrként végzi-e a tevékenységét, vagy frissítő masszázsra váltotta ki az ipart.


A tárolás alapvetően azért jó, mert így nem kell mindig megkérdeznie (sok ügyfele lehet, és el is felejtheti), illetve ezzel fedezheti magát, ha valami probléma adódik mégis. A legtöbben megelégszünk a szóbeli kérdésekkel első találkozáskor. Ha valamelyik ügyfelemnek olyan problémája van, amiről tudnom kell a kezelés közben, akkor én is lehet, hogy felírom.


Az adatokat önként adod meg. Ha ez a kezelés feltétele, és nem kívánod megadni, akkor ne vedd igénybe a szolgáltatást, tele van a világ masszőrrel. Fontos azért az ilyen-olyan masszőr és a gyógymasszőr közötti különbség is. Lehet, hogy ez téged feszélyez, de emiatt átmész egy olyan masszőrhöz, aki nem kérdez semmit, és esetleg valamilyen kárt tesz benned. Az a másik véglet, szerintem rosszabb a felesleges adattárolásnál is.

2016. nov. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is kicsit "kukacos" vagyok, ez világos... Több mint 10

éves gyakorlata és gyógymasszőri diplomája van az úrnak, a munkája kiváló. Összehasonlítva az uszodai "jó" masszőrökkel, háááát. Ez az úr a nyerő !!! kompromisszum lesz.

Köszi a válaszokat !

2016. nov. 18. 09:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki hivatalosan nyújt egészségügyi szolgáltatást, akkor vezetnie kall a páciense kórtörténetét, nemcsak akkor, ha állami intézményben teszi, hanem akkor is, ha magánrendelése van. Ez nem jogosultság, hanem kötelezettség kérdése.
2016. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!