Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Terhessegi nyilatkozat mellkas...

Terhessegi nyilatkozat mellkas rontgen elott?

Figyelt kérdés
Angliaban elek es olyan furcsa volt hogy ala kellett irnom hogy nem vagyok terhes es megkerdeztek az utolso menstruacio idopontjat. Mellkasrontgen volt. Ezt Mo-n is ala kell irni?
2016. nov. 19. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt is megkérdezik, mert a sugárterhelés árthat a magzatnak. Nem tudom így fejből, hogy alá kell-e írni valamit, vélhetően igen. Nem hiányzik a kórháznak vagy a vizsgáló orvosnak egy műhiba-per.
2016. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell aláírni semmit itthon. Megkérdezzük ennyit tudunk tenni. Ha nem tudja akkor nem, de ha felmerül a lehetőség, akkor arra is van megoldás. Amennyire lehet, ólomvédelemmel biztosítjuk a gonádokat, de ez alap egy szülőképes korú nőnél.


Egyébként van, hogy egyszerűen muszáj megcsinálni a röntgent. Ha nagyobb már a magzat és túl van a fontosabb fejlődési szakaszokon, akkor nem okoz gondot. Kb olyan mintha egy csecsemőt röntgeneznének.


Ahogy tapasztaltam eddig, azért kismamák nem szoktak jönni röntgenbe, kivéve ugye ha muszáj, de ez elenyésző.

2016. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szolnokon es szentesen is ala kell irni egy nyilatkozatot, de nem csak a terhesseg van benne, hanem h pl nincs fem beultetve semmidbe meg ilyenek
2016. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja es hozzateve, azert mert ugyanazt a sablont iratjak ala mri-nel, ct-nel is, csak x-elgetnek rajta
2016. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2016. nov. 20. 09:30
 6/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb magánintézményben aláíratják, a többiben csak megkérdezik.
2016. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!