Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elég egy üveg ital vagy...

Monamoncsi kérdése:

Elég egy üveg ital vagy boríték is dukál?

Figyelt kérdés
Maágnrendelésre járok terhesgondozásra, a múltkor ellátott a kórházban úgymond soron kívül. Akkor nem volt alkalmam fizetni, de ma megyek a magánrendelőjébe 32. heti uh-ra és viszek neki egy üveg finom házipálinkát. Tegyek mellé pénzt is? Ha igen mennyit? Alkalmanként 7000 et adok neki a rendelésekért. Korrekt, rendes doki, fogadott orvosom, tehát ha összejön nála fogok szülni. Szülés után a megelégedésnek megfelőlen fog kapni hálapénzt, sajnos ez manapság elengedhetetlen. De mit tegyek ma? Elég az üveg pia?
2016. nov. 29. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Untig elég amit ő kér egy-egy alkalommal, minek ezen túl még bármit is adni?
2016. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Sajnos manapság elengedhetetlen". Na, pont az ilyen hozzáállás miatt nem fog megszűnni a hálapénz soha és lesz mindig elvárás, ha nem akarsz megdögleni. Nem az orvosok várják el, hanem a betegek tömik beléjük.

Mint egészségügyis itt szeretném jelezni, hogy attól, hogy tömöd pénzel az orvost, maximum csak arcba vigyorog, de attól még semmi pluszt nem kapsz, hisz az nem egy emberen múlik, hanem adott esetben még másik 10-en is, aki pénz hijján tojni fog rád. Csak az ilyen zsebre menő orvosok baromi jól elő tudják adni magukat, még akkor is, ha néha még rosszabb ellátást is tudnak nyújtani a fizető betegnek, a nem fizető betegeknél (pont a háttérben dolgozók miatt).

2016. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elég sajnos, hogy egyáltalán ez a dolog létezik, én utálom a legjobban és nem csak azért, mert kiesik valamennyi a családi kasszából még kellemetlen is, hogy az embernek azon kell rágódnia mennyit és hogy.
2016. nov. 30. 04:38
 4/7 A kérdező kommentje:
A magánrendelésért soha semmilyen orvosi ellátásért nem sajnáltam a pénzt, sajnos az nem az én hibám, hogy a szakorvosi rendelések milyensége az illetékes kórházban a béka feneke alatt...
2016. nov. 30. 04:44
 5/7 A kérdező kommentje:
... és jobban esik időpontra érkezni na és tudni hogy akkor csak az én bajommal fog foglalkozni a doki.
2016. nov. 30. 04:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként teljes mértékben igazad van, nem kéne pénzelni senkit, mindenki fizuért dolgozik és lehet nem elvárás, de mégis a szakrendelésre kicsit hamarabb bejutni, kicsit nagyobb odafigyelést kapni...
2016. nov. 30. 04:54
 7/7 A kérdező kommentje:
...talán megér valamennyit. De el kell jönni egy kicsi keleti kórházba hogy ezt valaki megértse.
2016. nov. 30. 04:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!