Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Közgyógyellátás - mi történik,...

Közgyógyellátás - mi történik, ha nem a valós 1 főre jutó jövedelmet írjuk rá? Hogy derülhet ki? Mások trükköznek ezzel? Érdemes?

Figyelt kérdés

Önhibánkon kívül nagyon nehéz anyagi helyzetbe kerültünk.

Amikor az apukám még egyedül élt, volt neki közgyógya, mert alig kap valamennyit.

Akkor még mi is tudtuk támogatni a párommal.

A párom azóta elhagyott, az apukámmal élünk ketten, igaz nekem van munkám, de el is viszi a fizetésem több mint felét a lakáshitel.

Az apukámnak 42 ezre lenne, de letiltása van, és egész életében lesz.

28500 ft-ot kap meg.


Ha kitöltjük a nyomtatványt, mintha egyedül élne itt, és csak a 28 ezret írjuk rá, akkor hogyan bukhatunk le?

És ennek milyen következményei lehetnek?

Ha "csak" annyi, hogy kizárnak a közgyógy lehetőségéből, akkor tulajdonképpen nem veszíthetünk semmit, hiszen most sincs.


Ja, a lényeg. Korábban nem is volt ennyi gyógyszere, de idén tavasszal agyvérzése volt.

Napi 12 szem gyógyszert szed, évtizedek óta fennálló szív- és érrendszeri, vérnyomás, stb. problémákra.

Fel se tudnám sorolni, melyik gyógyszere mire való, csak adagolom neki az utasítás szerint.


Kb. 10 ezer ft a havi gyógyszere.

A hitel,a rezsi és a szociális ebédje kifizetése után 20 ezrünk sem marad.

Így legalább van minden nap főtt ebédje, én már egy hónapja nem ebédelek a munkahelyemen.

Ez az állapot egy hónapja áll még csak fenn, nem tudom, mi lesz velünk, éhen fogunk halni.


Érdemes így bepróbálkozni a közgyóggyal?

Hogyan ellenőrzik a jövedelmi viszonyokat?

Vagy hogy hányan élnek egy háztartásban?

Kérnek ki vmi adatokat az önkormányzattól, NAV-tól?

Vagy egyszerűen az államkincstár megnézi a saját nyilvántartásában, hogy azon a lakcímen hány ember van?


2016. nov. 29. 20:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!