Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell szemüveg? Valaki leírná...

Kell szemüveg? Valaki leírná hogy hogy vannak ezek a szemüveg 'méretek' és hogy az én szemem hol van ebbe az ugymond rangsorba?

Figyelt kérdés
Az iskolával védőnőnél voltunk,azt mondta hogy a bal szemem 0.9 es,most hogy -vagy +,én azt nem tudom...Mindenképp elmegyek optikába.Bocsánat,lehet hülyén írtam,de halvány fogalmam sincs a szemüvegekről.14\L

2016. dec. 25. 21:07
 1/4 anonim válasza:
Nem vészes, de kell szemüveg. És a 0.9 a dioptria, ha - ugye , akkor távolra nem látsz jól, ha + akkor meg közelre.
2016. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 0.9-es azt jeleni,hogy 90%-ot látsz.A dioptriát majd az optikában egy szemvizsgálaton,vagy szemészeten állapítják meg.A védőnő azért nem mondta a dioptriát,mert nem orvos,csak annyit látott,hogy a tábláról a leolvasás nem 100%.
2016. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor biztosan kell szemüveg?
2016. dec. 26. 13:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egyik szemeddel tökéletesen látsz, a másikra egy kis dioptriás lencse kéne. A szemüveg egyik oldalán sima üveg lenne. Szerintem ennyiért nem érdemes szemüveget hordani. Viszont ha az egyik szem nagyon lemarad a másiktól, akkor előfordul, hogy a jó szem teljesen átveszi a másik szerepét, és a rosszabbik tönkremegy.
2016. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!