Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinálnak az első nőgyógyá...

Mit csinálnak az első nőgyógyásztati vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Most megyek először nőgyógyászhoz. Magamról csak annyit, hogy 13 éves szűz lány vagyok, anyukám elakar vinni nődokihoz. Annyit tudok, hogy a barátnőm is volt már ott, és őt popsin keresztül vizsgálták meg. Egy hétig mesélte, hogy milyen rossz volt, hogy ott turkáltak neki öt percen kereszül ;-(

Amikor voltál nődokinál előszöl mit csináltak veled a vizsgálaton? Köszi a válaszokat!

Tutti


2008. okt. 7. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Szia.


Először is NO PARA!!!!:)

Ha 13 éves vagy,akkor gondolom már menstruálsz,és gondolom ezáltal már azt is tudod,hogy nem végbélből mensizel,ahonnan kakilsz,hanem ahonnan pisilsz.Bár ez nem egészen igaz,mert a hüvelybemenet és a húgycsőnyílás egyhelyről,de külön nyílik.De sztem ezt már bioszból tanultátok.Ahol menstruálsz,a doki nagyon gyengéden ott fog megvizsgálni,ami egy picit kellemetlen(inkább a kiszolgáltatottság miatt,mert nem fáj egyáltalán),de nagyon hamar végez,felnyúl,és közben megnyomkodja a hasadat,hogy a méheddel és a petefészkeiddel minden ok-e!!!!Lehet hogy végez majd mellvizsgálatot is,ami azt jelenti,hogy ha hordasz már melltartót,akkor le kell vetned,eléállni,és ő megtapogatja,kicsit megszorongatja őket,azt keresi,hogy nincs-e begyulladva,vagy nincs-e csomó bennük.Csak jól jársz vele,semmit nem veszítesz,mert legalább megbizonyosodhatsz affelől,hogy egészséges vagy.MOndd el neki,hogy még szűz vagy,és biztos lehetsz benne,hogy nem fogja véletlenül sem elvenni a szüzességedet.


Ne aggódj,nem fáj!!!!:)Lizy

2008. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Popsin keresztül is végezhetnek nőgyógyászati vizsgálatot.
2008. okt. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Az elso valaszadonak, hogy nem nyulhat neki fel sehova, mert meg szuz es gondolom, nem akarja, hogy a doki vegye el neki a szuzesseget. Igen,igy vegbelen keresztul kell, hogy megvizsgaljon, de nem lesz kellemetlen.ezen kivul kerdeseket tesz majd fel a doki.
2008. okt. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Jól írja az utolsó válaszoló, szüzeknek végbélen keresztül történik a vizsgálat. Direkt meg is kérdezi a doki előtte, hogy volt-e már kapcsolata. Egyébként nem fájdalmas, csak kellemetlen, de a hüvelyi vizsgálat se kellemesebb, hidd el. És nem vizsgálgat öt percig, nyugodj meg. :) Épp csak felnyúlt, és kitapintja, amit kell, aztán már kész is vagy. :) Nyugi!
2008. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját tapasztalataim mesélném el. Én szűzen voltam nőgyógyásznál. A doki tudta is ezt. Megkérdezte, hogy használok-e tampont. Mondtam, hogy igen. Kérdezte, hogy viszonylag könnyen fel tudom-e helyezni. Mondtam, hogy igen. Azt mondta, akkor hüvelyen keresztül vizsgál meg óvatosan. Nekem nem volt annyira szörnyű a vizsgálat, bár nem egy brutál doki volt. És a vizsgálat nem tartott 5 percig sem.
2008. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
68%

Szia.


Én meg azt nem értem,hogy miért pontozták le LIzy válaszát.Ha egy szűz kislány gombás,vagy egyéb betegséggel küzd,azt is végbélen keresztül vizsgálják meg??????Én 12 évesen voltam makk egészségesen nőgyógyásznál,hogy minden rendben van-e,és 1 ujjal,de felnyúlt nagyon gyengéden,és a szüzességemet utána a párom vette el látható jeleket hagyva,a doki azt megkérdezte,hogy szűz vagyok-e,de egy percig nem volt szó róla,hogy popsin keresztül vizsgál-e meg.Arról nem beszélve,hogy az egyes nemi betegségek lehet hogy csak hüvelyben látszódnak,pl.Condyloma,azt végbélen keresztül hogyan állapítja meg???A betegségek nagy részének nincs tünete,ezért kell egy belső vizsgálat,de nem végbélen keresztül!!!Barátnőm lánya tavaly volt dokinál,és neki is kapásból hüvelyi vizsgálatot csináltak,pedig szűz volt.Ja,és ezek szintén tapasztalatok,de ezt is le lehet pontozni,mint Lizyt nyugodtan,vagy az előttem válaszolót.Enikő

2008. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!