Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért csökkentette a kormány...

Miért csökkentette a kormány a plazmaadásért adható összeget?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és hetente egyszer adtam plazmát,mellette nincs időm melózni,így jól jött az az összeg havonta,amit adtak.

De most olvastam:

"Sajnos egy új, váratlan kormányrendelet módosításról kell beszámolnunk Nektek, mely a plazmaadásért adható költségtérítés maximális összegét szabályozza.

A 44/2016. (XII. 28.) EMMI rendelet így határozza meg a kifizethető költségtérítés maximális összegét:


„22/A. § Vérkomponens gyűjtése esetén a donornak biztosított kalóriapótlás és a rendelkezésre állásának ellentételezéseként juttatott vagyoni érték adott év vonatkozásában egy donációra vetítve átlagosan legfeljebb a mindenkori hatályos jogszabályban megállapított alapbér kötelező legkisebb összege (minimálbér) alapján alkalmazott órabér ötszörösének mértékéig terjedhet.”


Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 2017. január 9-től a CSL Plasma miskolci és nyíregyházi plazmacentrumaiban MINDEN DONÁCIÓÉRT EGYSÉGESEN 3500 Ft KÖLTSÉGTÉRÍTÉS JÁR."


Miért zavarta a kormányt,hogy ezt is megsarcolja?



2017. jan. 6. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Azért,hogy az emberek ne ebből éljenek meg,hanem vállaljanak munkát.
2017. jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Havi 20 ezerből te meg tudnál élni??
2017. jan. 6. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem az egyetemistákra gondoltak elsősorban.
2017. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Hali én is egyetemista plazmaadó vagyok. Olvastam, hogy azért zavarta őket mert egy fejes rájött mennyi pénz van ebben és központot akar nyitni, na hogy neki jobb legyen , így kidobták ezt a törvényt, ami az új plazmaközpontokra nem fog vonatkozni, vagyis ők többet adhatnak. Ergo nekik előny, meg annak aki eltud hozzájuk menni mindenki más szív.
2017. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
jellemző,ők akarnak a húsos fazék közelében lenni mindig
2017. jan. 7. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez az újakra is vonatkozik, csak épp ellehetetlenítenek és csődbe visznek mindenkit, mert Ők akarják a nagyot szakítani. Az egyik a V*** a másik P***Sz***, legalább is amennyire én hallottam... Én a magam részérő oda járok, ahol IQPP minősítés van, és itthon dolgozzák fel a plazmát. Ebből egyenlőre csak egy van, mégpedig a K***. Ők a legrégebbi cég (régen P***Á**) is ha jól tudom, és még nemzetközi hátterük is van, ami szintén biztosít egy kis szinvonalat. Ha mentek adni, javaslom hogy nézzetek utána a cégeteknek. Mert pl az IQPP minősítés bizonyítja, hogy ott nemzetközi sztenderdeknek megfelelően látják el a donorokat, mint pl. németországban. Ha pedig itthon dolgozzák fel a plazmát, az több GDP-t jelent (az ország jobban teljesít XD), ami pedig ahhoz kell, hogy nekem is jobb fizum legyen majd valamikor. Meg persze figyeljétek a face véleményeket is, mert akinek az oldalán nincs, az feltehetően nem véletlenül inaktiválta ezt az opciót... akinél meg sok a rossz, oda ne menjetek. Aki plazmázik, annak jó néha az ilyeneket is tudni szerintem.
2017. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!