Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Cukorbetegek, h bírjátok ki a...

Cukorbetegek, h bírjátok ki a 3 havonta kötelező vérvétlet?

Figyelt kérdés

A 3 havonta kötelező HbA1c vérvételre gondolok.


Én cukorbeteg vagyok. A hasba ujjba szúrással semmi gondom.


A vérvételt viszont évek alatt se tudtam megszokni. Nagyon rossz lesz a közérzetem már előtte nap.


Ti, hogy bírkóztatok meg ezzel?



2017. jan. 11. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A 3 havonta meg se kottyanna. Pajzsmirigy miatt kezdetben 4-6hetente mentem fél évig, mert nem állt be az érték a hormonnal, plusz még mellette voltam 3 vérvételen mert néztek hormonokat hogy van-e társbetegség. Ez alatt megszoktam kb. pedig eleinte ájulós voltam, hánytam reggel már és előtte való egész nap... Nem nézek oda és beszélgetek azzal aki veszi, arra koncentálok mi vár rám a nap folyamán és a tudat hogy ez értem van. Terhesség alatt 4 hetente nézik és egy idő után semmiség :)
2017. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Na de vérvételre éhgyomorral kell menni, azt vajon egy cukorbeteg hogy bírja ki? Mert ha nem eszik a diétája szerint, akkor leesik a vércukra.
2017. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező a közérzet és a fóbia, félelem jelöléssel szerintem a vérvétel tényére gondol. Ez fejben dől el az első kommentben említettek: beszélgetés, máshová nézés, gondolatelterelés.

Én IR-es vagyok, ugyanúgy rosszul vagyok ha leesik az inzulinom, tesómnak jó a vércukra mégis rosszul van ha ébredés után 2órán belül nem eszik, sovány is, ilyen fajta, előző este a megengedett időpontban megengedett vacsit eszek (vérvétel előtti napon más a 160gram diéta vacsija és az utóvacsija), 10óra telik el kb, reggel időpontra megyek, így kb 1 óra telik el az ébredés és a vérvétel között (ha tb-re akkor korán kelek és gyorsan megyekis hogy az első 10be benne legyek, így 40percen belül szoktam lenni) és nem volt gond, utána pedig közvetlenül reggelizek.

2017. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2.-nak:

Nincs már olyan szigorú diéta cukorbetegeknek. Én 1-es típusú vagyok ( ez a komolyabb ). Ezek az új fajta inzulinok mint az Apidra (ultra gyors hatású) meg a Toujeo ( ez meg 36 órás hatású ). Ilyenek mellett kb. akkor eszel amikor akarsz. Én Paleo szerű étrenden vagyok, sok hús, sok alacsony ch tartalmú zöldség. Sok gyümölcs, de ez csak magában, turmixban, nem keverve más ételekkel, így nem is emeli meg a cukrom. meg eszek azért ch-t, de nem rizst, krumplit, meg fehér lisztet, hanem alacsony Glikémiás Indexű szénhidrátos ételeket.

Napi 90-120gramm CH, meg sok fehérje, zsír, rost. Nekem ez vált be. De ettől függetlenül is akkor eszek amikor akarok, nincs vércukorleesés, meg ilyen kiugrások se nagyon csak ritkán.


Igen ez nekem egy fóbia. Nem ájulok már el. A fájdalom se olyan nagy, bár tudják úgy venni, h fájjon, de ha bevered a lábad például az jobban tud fájni.

Inkább az orvosi rendelő, maga a labor ahol leveszik, a kiszolgáltatott helyzet. Meg nyilván ami hozzá kapcsolódik és nem beazonosítható ösztönös félelem.

Ezt okoz rosszullétet. Ami az előző napot és a vérvétel napjának felét, feszülté, idegessé teszi.

Volt, h 1 évig nem mentem HbA1c-re ez miatt, persze ilyenkor meg haragszik az orvos, meg ezt sokszor nem lehet eljátszani.

Jó volna olyan szintre eljutni, mint sokan vannak, h egyáltalán nem ügy ez nekik, bemennek leveszik kijönnek és semmi mellékes félelem, idegesség, feszültség, émelygés nem párosul hozzá.

2017. jan. 12. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Egy időben én évente jártam de valami rettenet volt azt elviselni, hogy az erembe szúrnak egy tűt. Volt amikor lefektettek és úgy vették de később inkább kérdezgettek, hogy a válaszra figyeljek de nem is tudok olyankor válaszolni sem, mert az a sok amit a következő érbe szúrás okozm az teljesen rosszul befolyásol.

Később előtte fél órával bevettem egy 0,25-0,5 mg xanaxot és akkor kevésbé zavart bármi.


Mostanában már rendben vagyok a ciukorral is és a koleszterint is a szemeben látom, ( korábbi kezfdődő szövődmény teljesen rendbe jött) és azóta csak szedem a napi 2X 1000mg metfogamát és mivel egyébként nincs szövődmény ezért nem járok vérvételre sem, mert csak idegesség rosszullét.. nagyobb bajt okoz m9nt amekkora a haszna lenne. Azt saját magamon látom, hogy jelentkezik-e bármi olyan mint azelőtt. Vércukrot időnként mérem étkezés után másfél-kettő órával és néha reggel is, de 6.6 körül van.


Rájöttem, a szövődményeket úgy lehet megelőzni, a cukor étkezés után másfél-kettő órával legyen 7.0 alatt-

Szedem rendszeresen az Atorvasztatint, napi 1X 80 mg-ot és a 100mg asztrixot. napi kétszer halolajat veszek be (kanalasat, abból 5X nagyobb mennyiség egy adag mint a kapszulás.) Még napi 2X CLA kapszulát is szedek.


Így rendben van a vércukor és a koleszterin és nem jelentkeznek, inkább múlnak, nagyrészt elmúltak a korábban kezdődő szövődmények, amiből a leginkább a szemészeti szövődményt észlelem láthatóan, hogy elmúlt. Eltűntek a korábbi sötétebb foltok és a geometria torzítás is. A lábujak és a lábfej bizsergése is megszűnt. Szóval nálam bevált ez a módszer.

2017. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Ja még ami kimaradt, utoljára pár évvel ezelőtt voltam vérvételen HbA1c-t nézni, és akkor 6.3 volt. Mivel nincsenek szövődmények, sőt a korábbiak is lassan elmúltak nagyrészt, ezért nem is nagyon akarom feleslegesen kínoztatni magam a szurkálással.
2017. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 aice12 válasza:
100%
Eleinte nagyon nehezen bírtam a 3 havonta történő vérvételeket,sőt 1-2 évnek el kellett telnie,hogy hozzászokjak. De az idő múlásával teljesen hozzászoktam,hidd el csak időt kell adni ennek a dolognak és már is mintha észre sem vennéd az egészet.
2018. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!