Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki járt már úgyhogy a...

Valaki járt már úgyhogy a lábát MRI-zték meg?

Figyelt kérdés
Fogok menni láb MRI-re es nem tudom mire szamitsak milyen lesz meg minden. Ha valakinek van tapasztalata ebben az ugyben kerlek irja le. :)

2017. jan. 18. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze létezik láb MR, bár az hogy az orvosok mit mondanak lábnak, az eléggé változik :D. Csináltam már láb MR címszóval csak lábfejről MR-t, csak a térdétől lefelé, illetve a teljes végtagról is :)


Az, hogy pontosan, hogy fog kinézni a vizsgálatod nem tudom megmondani, anélkül hogy tudnám neked mi a kérdés a lábaddal kapcsolatban, plusz valamennyire helytől is függ a dolog.


Nagy valószínűséggel annyi lesz a vizsgálat, hogy fel kell feküdnöd egy asztalra és lesz a lábadon egy tekercs (kb így: [link]

A vizsgálat alatt egyáltalán nem mozdíthatod el a lábad (nem is fordíthatod el), de egyéb feladatod nem lesz. Mivel a vizsgálat jó zajos, lehet érdemes utánaérdeklődni, hogy adnak-e fülhallgatót, ha nem akkor műanyag füldugót érdemes vinni.


Ha kell kontrasztanyag, akkor azt egy vénás injekció formájában fogod megkapni. Mi szárnyas tűvel csináljuk, ami vékonyabb a vérvételi tűnél is, szóval tényleg max egy picit fáj, néha a betegek meg sem érzik. Máshol inkább branült kötnek be, ami kicsivel rosszabb, de az sem vészes. A kontrasztanyag után is érdemes odatelefonálni az adott helyre, hogy éhgyomorra kell-e menni. Nálunk max 2 órát kell kihagyni, bár mi ezt sem szoktuk nagyon megkövetelni, csak ne legyen tele a beteg gyomra kajával, mert nagyon-nagyon ritkán hányást okozhat a kontrasztanyag, fekve hányni meg nem mókás.

Inni nyugodtan ihatsz a vizsgálat előtt, csak ne legyen szénsavas/alkoholos. Szóval tea/víz/gyümölcslé nyugodtan jöhet


időtartam: ez nagyon függ attól, hogy mit keresünk, de legalább 20-30 percre számíts. előfordulhat, hogy egy óránál is tovább fog tartani a vizsgálat, de ez azért elég ritka.



Ha van még kérdésed írj nyugodtan :)


egy MR operátor

2017. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem jobb terdemrol keszult MR felvetel. Felfekudtem egy agyra, elmondta egy kedves fiatalember, hogyan zajlik a vizsgalat, nem szabad mozdulni. A fejemre tett egy fejhallgatot, de csak tompitott a hangokon, a zenet nem hallottam:) a gep nagyon hangos, a vizsgalat kb 20 perc volt:)
2017. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!