Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel utáni eredmény? Mire...

Érsek Ákos kérdése:

Vérvétel utáni eredmény? Mire kell nagyon figyelnem?

Figyelt kérdés
Ma voltam vérvételen. Április óta cukorbeteg vagyok, ezért szigorú diétán vagyok. Ha esetleg rosszat mutat az eredmény mire kell nagyon figyelnem? Gyógyszert kell szednem? Egy kicsit félek. Sokszor szoktam vérvételre elmenni, ha beutal a háziorvos, csak félek, ha az eredmény változik. Nagyon szépen köszönöm! :)

2017. jan. 20. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg :) Ha gond lesz a vérképeddel, akkor az orvosod mindent elmond, hogy mit kell tenned. Az nagyon jó, hogy még nem kell gyógyszert szedned! Valószínűleg ennél a vérvételnél dől el, hogy ez így is marad vagy pedig gyógyszert kell szedned. Van egy bizonyos érték (HbA1c vagy más néven glikált hemoglobin), amiből meg lehet állapítani kb az elmúlt 3 hónap átlagos vércukor-értékeit. Ha ez magas lesz, akkor azt jelenti, hogy diétával nem kontrollálható a diabetesed és ezért szájon át bevehető (orális antidiabetikumokra) gyógyszerekre szorulsz.

De tényleg nyugi! Ha jó orvosod van, akkor mindent elmagyaráz neked.

2017. jan. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!