Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 30 napot meghaladó táppénz...

30 napot meghaladó táppénz után szabadság?

Figyelt kérdés

Lesz egy 6 órás műtétem, ami után kb 1-1,5 hét kórházban töltök és utána 4-5 hét táppénz, majd 6 hetes kontroll után ha minden jól megy, újra dolgozok. Így kb pont a 30 napot lépem túl (ha többet idén nem leszek beteg), ez hány nap csökkenést eredményez a szabadságomban?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2017. jan. 23. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, rosszul tudom, de sztem nem lesz kevesebb a szabadságod attól, hogy táppénzen van. Van vmi szaba´lay arra, hogy x nap táppénz után már kevesebb pénz jár (az egyik betegszabadság, a másik táppénz, és azt hiszem, a betegszabadság van előbb), de a szabidat nem veszíted el ezáltal. Vagy rosszul értelmeztem a kérdést?
2017. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első válszoló. Táppénz miatt nem fogod elveszíteni a szabadságod egy részét sem.
2017. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kollegák akkor rosszul tájékoztattak, most utánanéztem és 2015 előtt tényleg elvették a szabadság egy részét: [link]


15 nap betegszabadság, aztán táppénz, azt én is tudom, de köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 23. 13:48
 4/6 A kérdező kommentje:

Na itt viszont ezt írják: [link]


"Amennyiben 31 vagy annál több napot beteg az adott évben, abban az esetben a betegszabadság egyetlen napja sem számít munkában töltött időnek, így arra az időre szabadságra sem jogosult. A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy amennyiben valaki influenzás beteg lesz, ami miatt az év elején és az év végén is betegszabadságon van (15 és 16 napot), abban az esetben a szabadságát úgy kell számolni, mintha az adott időszakban nem állt volna fenn a munkaviszonya. "


Akkor most az igazság?

2017. jan. 23. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok.

Ha jól olvasom, akkor ez vmi új dolog, és igen, akkor neked van igazad. Ha legalább 31 napot hiányzol, akkor időarányosan kevesebb lesz a szabid - vagyis 31 nap esetén kb a 11 hónapra járó szabid jár majd.

2017. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hiteles jogszabályi forrást nem találtam még, de talán ez az oldal tűnik legfrissebbnek.
2017. jan. 23. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!