Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S. Melyik a jobb megoldá...

S. O. S. Melyik a jobb megoldás számomra a szabadság, vagy a táppénz?

Figyelt kérdés

Nem sok pénzből éldegélünk, és most lebetegedtem. (Férjem sajnos munkanélküli, és már nem kap egy fillért sem.) Az lenne a kérdésem, hogy melyik a jobb megoldás ilyenkor a fizesés mennyisége szempontjából?

A táppénzzel ugye az akkorra esedékes fizetésemnek a 60%-át kapom, de szabadság kivételével a B' bérem hány%-át kapom meg?

Köszi a segítséget!


2010. febr. 25. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
szabadsággal a 100%-át. csak akkor kalkuláld bele, hogy fogy a szabid és később ha valami dolgod van, már nem tudsz kivenni annyit
2010. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


ez egy szabadságkalkulátor. ki tudod számolni, hány fizetett szabadságod van az évre

2010. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, nekem is a 100% rémlett, de előző évben mikor szabin voltam nem tünt fel, hogy 1Ft-tal is több lett volna a fizum.

A fizujaim számával tisztában vagyok, de azért neked is köszi 2. válaszoló. Így legalább ott meg tudom nézni, ami érdekelt még. (Hogy hány év múlva jár több fizetett szabi?)

2010. febr. 25. 11:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocs, a szabijaim számával vagyok tisztába :D
2010. febr. 25. 11:06
 5/9 anonim ***** válasza:
de nem értem, miért kapnál többet a fizetésednél? a szabadság, úgynevezett "fizetett szabadság", tehát ugyanannyit kapsz, mintha dolgoznál
2010. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Táppénz előtt betegszabadság jár(amennyiben van még) ami a fizetésed 70%-a.
2010. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja, hogy betegszabadságra gondolt?
2010. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sima fizetett szabira gondoltam.

De amúgy miért van az, hogy ha táppénzen vagyok, akkor kevesebbet kapok? CSak az akkora eső bérem 60%-át. Jó, nem azt mondom, hogy kapjam meg a 100%-ot, de legalább a 90-et. x napra 40%-kal kevesebb bér, az nekünk sokat jelent.

2010. febr. 25. 15:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert ennyit vesz le a társadalombiztosító egészségpénztár belőle (hiszen végül is, az orvoson, patikán, kórházon, kirendelt állami gondozón keresztül ő fizeti neked a béred arra az időszakra). Ez az általánosan megállapított százalék. Magas, magas, tekintve, hogy sokan magánorvoshoz járnak és a gyógyszerek jó része nem támogatott, de ez van.
2010. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!