Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB fizetes elmaradása külföldi...

TB fizetes elmaradása külföldi tartózkodás miatt, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
11 éve költöztem Angliába, akkor nem jelentkeztem ki sehonnan nem tudtam ilyesmiről. Most olvastam hogy bizony ki kellett volna jelentkezni a tb-bol/ lakhelyrol és hogy megbuntethetnek ha rám találnak. 6 évig Angliában dolgoztam es tanultam, fizettem minden adót de 5 éve egy hajos társaságnak dolgozom az USA-ban. Ahogy látom 5 évre visszamenőleg a nav behajtatja az elmaradt tb-t. Mivel 5 éve Európában nem fizettem adót, tehát nincs mit igazolni, azt értem hogy elvileg ezt be is hajtanak ha begyek ahogy tervezem. Kérdésem hogy ki tudok e jelentkezni visszamenőleg, vagy így is úgy is megfizettetnek velem az elmúlt 5 évet?

2017. jan. 30. 11:58
 1/2 cirip21 válasza:

igen ki tudsz sok sikert és türelmet,,,én hasonló cipőben járok annyi külömbséggel hogy én csak Angliában dolgozom

Az igaszság az hogy az ügyintézők se tudják pontosan mit is kell csinálniuk segg hülyék

igazolásokat kell kérned hogy pontosan mennyi adót és NI-t fizettél az kelleni fog

A leg1szerűbb ha otthon vagy és úgy intézed

2017. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha tudod igazolni, hogy az elmúlt 5 évben dolgoztál, vagy is fizették utánad a társadalom biztosítást akkor semmit nem tudnak behajtani rajtad. Két helyre nem fizetünk TB-t, én nem foglalkoznék vele úgy is elévül, ez csak akkor jön úgy is ki ha otthon elmész orvoshoz. Nem érdemes megpiszkálni, ha meg kötekednek akkor csak igazolni kell, hogy hogy biztosított vagy külföldről, ennyi.
2019. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!