Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Segitseg! "Elmaradt" TB...

Segitseg! "Elmaradt" TB befizetes miatt kaptam a NAV-tol egy felszolitast, hogy rendezzem a jogviszonyaimat. Nem fizettem otthon TB-t 12 eve, amiota elköltöztem ottonrol. Kiszabhatnak-e, es milyen alapon büntetest?

Figyelt kérdés

Mar 2005-ota (12 eve) EU-s tagallamban elek, de az otthoni allando lakcimemrol, sajat gondatlansagom miatt nem jelentkeztem ki.

Akkoriban, meg nem tudtam, hogy mennyi ideig leszek tavol, es a szüleim is sulyosan betegek voltak, ezert is jobbnak talaltam, ha allandora maradok bejentve. Azota sajnos mar a szüleimet elvesztettem, es a haz 2010-tol a nevemre került, de en meg azota is oda vagyok bejentkeze.

Igaz-e az, hogy raterhelhetik-e a hazamra a 12 eve be nem fizetett Tb, annak ellenere, hogy az elmult 12 evben fizettem itt, külföldön?

Vagy mi fog törtenni, ha most visszaküldöm a NAV-nak a nyilatkozatot, es beismerem, hogy en hibambol nem jelentkeztem ki?

Kerem, föleg olyan kedves valaszokok velemenyeit, akik tapasztalataik alapjan tudnak segiteni, nem csak talalgatni.

persze, minden valasz jol jöhet ;) es köszönöm elöre is!


2017. febr. 2. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szó szerint azt írják, hogy "rendezzed", és nem azt, hogy fizesd ki. Sztem írd meg nekik a valóságot, és kérdezd meg, hogy ilyen esetben mi a teendőd?
2017. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van róla papírod, hogy kint fizetted végig a TB járulékot?
2017. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazabol en csak rövid ideig dolgoztam Angliaban, akkor levontak a fizetesbol, egyebkent meg nem kellett fizetni, es ingyenes az ellatas, ameddig, mig nincs munkaviszony. Nagy reszben haztartasbeli voltam (ferjem tartott el bennünket a gyerekekkel. Biztos talalok valami erre utalo igazolast (vagy is remelem.

Jelenleg Nemetorszagban elünk, itt pedig a ferjem altal vagyunk biztositva.

2017. febr. 2. 15:14
 4/6 A kérdező kommentje:

Oke, felhivtam, es megkerdeztem a NAV-os ügyintezot. Leirom mit mondott, hogy akiknek hasonlo kerdesük van,talan segithet.

2011-tol kell beszerezni az igazolast abbol vagy azokbol az orszagokbol, ahol eltem. Egyesült Kiralysag eseteben az "HM Revenue Costumer Job Centre"-hez kell email-t küldeni, hogy adjak meg az összesitett adotablazatot, igazoljak hogy`s mint fizettem az eü. biztositasomat; a nemeteknel pedig a sajat biztositomtol kell lekerni az E104-es nyomtatvanyt.

Amennyiben igazolni tudom az ellatasomra vonatkozo viszonyokat, nem kell fizetnem otthon.

De otthonrol meg ki kell jelentkezni, es tartozkodasi engedelyt kerni az allando lakcim helyett.

Valamint kell a NAV-nak egy "Bejelento lap: TAJ szammal rendelkezo Magyar allampolgar reszere, aki EGT tagallamban biztositott szemely" (Ezt az OEP webodalarol le lehet tölteni).

FONTOS! Magyar TAJ szammal nem lehet otthon ellatast kerni, illetve ha "forgalomba kerül", tisztani kell, es bajba kerül vele az ember. Igy, aki külföldön el, es ott is fizet adot, eü. ellatast, az csak az EU-s biztositasi kartyajaval mehet otthon orvoshoz.

2017. febr. 2. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen ezt kell tenned. Egyéb kérdés? EUs kártyát pedig váltsd ki mielöbb...
2017. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, az még kérdéses, hogy hogyan igazoljam azt a két évet, amikor Egyesült Királyságban éltem, de pici gyerekeimmel voltam otthon, mint háztartásbeli, és akkor nem fizettem semmit. Akkoriban (még élettársam) a gyermekeim apja tartott el bennünket. Erről az időszakról csak említést tehetek, de már papírokat nem tudok bemutatni. Vagy az elég csak, hogy megadom a britt NA számomat, az alapján meg a magyar állam le tudja kérdezni a státuszomat?
2017. febr. 6. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!