Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel lehet házilag eltüntetni...

Mivel lehet házilag eltüntetni a szemölcsöt?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 19:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

nekem a talpamon volt egy ronda, makacs, tipikusan rücskös felületű klasszikus szemölcsöm, amit a világon semmivel nem bírtam eltüntetni, és egyre fájdalmasabb lett, már járás közben is fájt sokszor - na erre nem használt se Wartner, se más, csillagászati összegekért árult szer, a vérehulló fecskefű se, pedig vettem velőle cseppentőset - felénk sajna nem terem ilyesmi az út szélén, lévén, hogy a városban lakom - ezért tinktúrával ecsetelgettem, minden hatás nélkül, amikoris besokalltam és elmentem bőrgyászhoz, aki egy "Collod. c. acid. salicyl." nevű FoNo cuccot írt fel, amivel ecsetelgetni kellett a szemölcsöt óvatosan, hogy a környékét ne érje, mert erősen maró hatású szerről van szó.


ettől szép lassan egyre csúnyább és csúnyább lett a szemölcs, igen ijesztően nézett ki, de mondta a doki hogy ez lesz, ne ijedjek meg, csak legyek türelemmel.... nah, szóval kb két hét kellett hozzá, amikor egyszer csak levált az egész a helyéről, és leesett, mert ez a maró savas valami szépen kimarta a helyéből, és alatta fokozatosan új, épséges bőr keletkezett, ami ledobta magáról a szemölcsös részt, ami azóta se tért vissza.


volt még pár egészen picike szemölcsöm is szétszóródva ugyanazon a talpamon, ezeknek elég volt pár nap, hamar megadták magukat, és ami a lényeg, hogy tényleg nem tértek vissza azóta se, pedig ennek már hat éve (és atyaég, hogy előtte én mennyit szenvedtem ezekkel!)...


tehát ajánlom mindenkinek, hogy írja ki és adja oda a papírt a gyógyszertárosnak, mert ez recept nélkül is kapható un. "FoNo" szer, amit helyben kevernek ki a gyógyszerkönyvből minden gyógyszertárban (de a nagyobbakban biztosan, a kisebbekben lehet, hogy vissza kell menni érte)... itt a neve még egyszer, hogy ne kelljen keresgélni:


"Collod. c. acid. salicyl."


üdv!

2014. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
jah, azt kifelejtettem még, hogy ne ijedjen meg senki a "sav", meg a "maró" szavaktól, mert ez egyáltalán nem fájdalmas procedúra, miután lassan hat, egyáltalán nem vált ki semmilyen kellemetlen érzést a szemölcsös területen - kivéve ha ép bőrfelületre cseppenti az ember, mert azt igenis csípi! akkor le kell szépen mosni fültisztító pálcikával az ép bőrfelületet; amúgy ezt a szert ha levegő éri, azonnal ilyen viasz-szerű réteget képez a bőrön, tehát csak az üvegcsében folyékony, a bőrön hamar megköt, ajánlatos ezt is fültisztítóval felvinni a szemölcsre, de több rétegben, mert mint írtam, hamar szárad, így rengeteg marad a pűlcikán is, ezért kell többször megismételni a kenceficélést...
2014. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!