Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pattanás elleni gyógyszert...

Dev5 kérdése:

Pattanás elleni gyógyszert meddig kell szedni?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy én hülye mindent halogatok, és január első hete óta nincs gyógyszerem, és nem mentem vissza....

Ez azt jelenti, hogy több mint egy hónapja nem szedtem a gyógyszer amit felírt a doktornő, és kezdenek előjönni megint a pattanásaim.. Szerintetek egy ilyen kihagyás után elölről kell kezdnem az egész kezelést, vagy még van esély, hogy folytassam onnan ahonnan elkezdtem?

19éves vagyok, és fiú.

Körülbelül 4 hónapig szedtem, vagy több.



2017. febr. 16. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia !


Milyen gyógyszert szedtél?


Én isotretinoin hatóanyagú gyógyszert (Inerta:2*20MG) szedek kb két hete. Orvosom mondta hogy ilyen kúra legalább fél évig kell hogy tartson a tartós eredmény érdekében. Sajnos ennyi idő eltelte után teljesen kiürülhetett a szerevezetedből a hatóanyag így valószínűleg elölről kell majd kezdened. ://

Az isotretinoin tartalmú gyógyszereknél legalább a testsúlyod 120 szeresének megfelelő Mg gyógyszert kell beszednek a kúra ideje alatt .ez legalább fél év . ugye attól függ hány kg vagy és mekkora dózisban szeded naponta.

Ha antibiotikumot szedtél akkor is legalább fél éves kúrát kell csinálni. régebben én is azt szedtem pont kb 3-4 hónapig mint te és amint abbahagytam vissza is jöttek. Mindenképp menj vissza bőrgyógyászodhoz.

21 éves fiú vagyok és még mindig sok gyulladt pattanásom van főleg a homlokomon.

Remélem tudtam kicsit segíteni.:)

2017. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mit szedtél?
2017. febr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!