Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van valamilyen módszer, hogy...

Van valamilyen módszer, hogy ha vizeletmintát kell vinni kémcsőbe, hogy "találtok bele"?

Figyelt kérdés
Végig ezen gondolkoztam, amióta megkaptam a csövet. Olyan kicsi a szája. És félek, hogy elrontom és akkor nem fogom tudni az első, középsugarasat leadni. Az baj lenne?
2017. febr. 20. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pisilsz tiszta pohárba, majd átöntöd.
2017. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban pisilsz steril pohárba( gyógyszertàrban lehet kapni) és utána átöntöd.A kémcsövesnél nemcsak üledéket néznek hanem tenyésztést is tehát steril kell, hogy maradjon.
2017. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Kórházban, rendelőintézetben kapsz steril poharat is.


Ügyeletes orvos 27/L

2017. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Ügyeletes orvos 27/L valami nagyon tuti új kórházban dolgozhat, mert a legtöbb helyen nem adnak steril poharat.


El kell mosni egy poharat vagy eldobhatót venni és abból áttölteni. Ha nem steril, lemosott pisi kell tenyésztéshez (márpedig nem az kell, mert azt nem kémcsőbe kell leadi), akkor át lehet így öntögetni.

2017. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes.Két hete voltam a lányommal, vizeletvizsgálathoz ott a laborban adták a steril poharat és a kémcsövet. Ez a Soproni kórházban volt.
2017. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!