Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegszabadsághoz kell kérni...

Betegszabadsághoz kell kérni tp papirt?

Figyelt kérdés

több éve nem voltam beteg annyira,hogy itthon maradjak.

ezért nem tudom, hogy a betegszabadsághoz kell e kérni táppénzes papirt?illetve ezt a pár napot a munkáltató fizeti ugy tudom és az 70% os a tp meg 60?

vagyis ha viszek táppénzes papirt azt táppénznek számolják el vagy betegszabinak?

bocsi h értetlenkedek, de nyilván jól akarok kijönni a betegségből.



2017. febr. 27. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Betegszabi 15 munkanap, utána jön csak a táppénz(ami nem feltétlenül 60%, de esetedben annyi lesz, általában a frissen kezdőknek 50% csak, 2 évig)


Szóval mindenképpen először betegszabira írnak ki!

2017. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi:) és azt kell mondanom a dokinál h szeretnék betegszabira menni?nem fog automatikusan tp re ki irni?
2017. febr. 27. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondod, hogy betegszabira szeretnél menni. Igazolást fog kiállítani róla(betegségről).

Táppénzre meg sehogy sem tudnak addig rakni, amíg a betegszabidat le nem töltöd.

2017. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó, köszi a segítsèget.remèlwm elfogadja a munkáltatóm
2017. febr. 27. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!