Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körzeti orvosnak kötelessége...

Körzeti orvosnak kötelessége kiállítani az egynapos sebészeti ellátáról a papírt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni! Férjemmel elmentünk egy magánklinikára.


Van érvényes Taj kártyája ezért az OEP támogatja ( egynapos sebészeti ellátásban.

De ehhez a körzeti orvoshoz küldték hogy állítson neki erről ki egy papírt.

Körzetei sajnos nem egy segítőkész ember.


Van erre törvény hogy ő neki kötelessége kiállítani?


Köszönöm előre is válaszotok!


2017. febr. 3. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
De miről adjon papírt a körzeti orvos?
2017. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a sebésznek kellene egy zárójelentést írni. Az nélkül el sem tudom képzelni.
2017. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam. Bocsánat!


Arról kell neki papír hogy az egynapos sebészeti ellátásról egy igazolás!Mivel ezt az OEP finanszírozza.

Gondolom aznap táppénzen van.

2017. febr. 3. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok, bocsánat de én még mindig nem értem.

"Arról kell neki papír hogy az egynapos sebészeti ellátásról egy igazolás"-ez mi?

Beutaló kell?-magánklinikára nem kell beutaló, ott csak fizetsz.

Vagy arról igazolás hogy ott kezelték?-arról a klinika ad igazolást, zárójelentést.

2017. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Bevalóm összintén nekem is kínai az egész.


De most itthon vagyok már és leírom,hogy mit kért a manánklinika.



Tisztelt Háziorvos kollága!


Fent dg miatt a beteg fissura műtéte OEP finanszírozott egynapos sebészeti ellátás keretében 2017.02.. én.

Tekintettel ,hogy OEP szerződés kizárólag egynapos ellátások finanszírozására vonatkozik és ezért szükséges laboratóriumi vizsgálatokra a beteget nem tudjuk beutalni,az alábbi segítséget kérünk ( ezek a vérvételek ,vízelet ,Ekg amit ki is állítót a doki és megcsiáltattunk.


A műtét napjára szóló beutalót szíveskedjék írnbi az egynapos sebészeti ellátásra.A beutalón kérjük olvashatóan kitölteni a beutaló orvos kódját,naplószámát és a beutaló intézet kódját.


Ennyi áll rajta.


Amikor megcsináltattuk a labort akkor direkt bementünk az sztk orvoshoz (sebészet) hogy ezt most ki állítja ki és mondták a körzeti.


Igaz ez magánklinika de ha valaki TB -támogatottat választja 2-3 hét amire kap időpontot a műtétre és 30 ezer ft ha egyből akarja a műtétet akkor 300 ezer ft.


Mi nem tudunk ennyit fizetni de az állami kórházba hónapokkal később lett volna időpont.Akkor még csak megvizsgálták volna.


Nagy fájdalmai voltak a férjemnek és vérzet a végbele is azért ez nem játék.De szerencsére nem rák.


Remélem most érthető volt :)

2017. febr. 3. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen igy már egyértelmű. Beutalót kérnek az egy napos sebészetre.

Ezzel a papirral menj a körzetihez és kérj beutalót! :)

1. vagyok

2017. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na szóval most már érthető voltam :)


Vitte a férjem a papírt de ez a bunkó körzeti erre azt mondta hogy ő nem fogja neki kiállítani.


És ezért kérdeztem jogilag ezt ő megteheti.?

2017. febr. 4. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!