Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit gondolsz arról, hogy...

Mit gondolsz arról, hogy miközben az állam nagy összegeket fordít a drogprevencióra, az emberek jó részét simán gyógyszerezik olyan pszichiátriai gyógyszerekkel, amelyek durvábbak, mint a drog? (Rivotril, Xanax)?

Figyelt kérdés
2017. márc. 10. 21:21
 1/10 anonim válasza:
Nem drogprevencióra kellene költeni, hanem elkapni a frakkjukat azoknak, akik tizenéveseket drogoztatnak.
2017. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az állam ilyen téren buta mint a tök, szakemberek akarják meghatározni hogy mit kellene tenni hogy ne menjen a drog. Azonban azt elfelejtik hogy mindenki saját felelősségére próbálja ki, vagy épp él vele sör/rövid ital helyett.


Senkinek nem kötelező felíratni a gyógyszereket, de könnyebb szedni őket, mint rendbe eljárni sportolni, rendezett életet élni.

2017. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Psycho ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond, két egészen más történetről van szó. Bár őszintén szólva én még nem hallottam, hogy drogprevencióra nagy összegeket fordítanának, ez lehet a saját tájékozatlanságom is. Viszont érdemes megjegyezni azt is, hogy a "durvábbak, mint a drog" kifejezés elég sarkallatos, hiszen egyfelől a gyógyszer is drog, másfelől pedig az illegális tudatmódosító szerek közt van csillió típus, amiből van, ami gyengébb, van, ami jóval erősebb, mint a legális szerek.

Minden esetre sejtem mire gondolsz, de nem szabad elfelejteni, hogy a pszichiátriai szereknek célja van (tekintsünk el attól, hogy a kezelések mennyire hatékonyak, mert az már szakemberfüggő is, illetve nem mindegy, pszichoterápia is kapcsolódik-e mellé stb.). Ezek különböző mentális problémák kezelését, jobb esetben orvoslását szolgálják. A droghasználók pedig szenvedélybetegek.

2017. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A nyugtatókat úgy írják fel az orvosok,mintha vitaminok lennének és olyan problémákra is,amikre nem kell.

Én egyszer- elmentem pszichiáterhez, nem volt semmi különös,enyhe depresszió,végig sem hallgatott,már írta volna fel a Rivotrilt, alig 18 éves gyereknek.

Inkább nem szedtem be,

2017. márc. 10. 22:12
 5/10 Psycho ***** válasza:

:(

Most már teljesen értem, mire gondolsz. Sajnos ez két irányból jelent problémát (valójában három). Az egyik, hogy nagyon sok pszichiáter azzal, hogy leszedálja a beteget és habzószájú szobanövényt csinál belőle, megoldottnak tekinti a problémát, mert hát megszűnt a tünet. Túlságosan farmakológiai nézőpontból közelítik meg a jelenségeket, ami valóban nem jó. Az ideális pszichiátriai kezelés mondhatni nagyon messze van a realitástól (túl távol van az elmélet és a gyakorlat).


A másik probléma, hogy az emberek élből pszichiáterhez fordulnak olyan problémákkal is, amik valójában pszichológiai eredetűek. Itt az a gond, hogy egyfelől a laikusok nem tudják a különbséget (félreértés ne essék, ez nem az ő hibájuk, hát mégis honnan tudnák?), illetve a pszichológia intézménye sem tesz eleget azért, hogy változzon a helyzet. Halkan jegyzem meg, hogy a színvonal is egyre csökken. Ez viszont már egészen másik témakör.


Tehát visszatérve: szerintem nem önmagában a begyógyszerezés tényével van gond, hanem azzal a móddal, ahogy és amilyen "gátlástalanul" azt használják (tisztelet a kivételnek). Ez egyrészt szakmai kérdés, másrészt pedig hát nem is tudom, minek nevezzem. Sajnos ennyire van idő, az orvos is rég ki van égve, van itt gond bőven.

2017. márc. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

50 Rivo felírása egy egyiptomi luxusút a dokinek

Szerinted van olyan, hogy valaki- mert ugye egy laikus honnan tudja, hogy mi pszichológiai és mi psziciátriai probléma és mondjuk valaki egy tipikus pszichológiai problémával elmegy egy psziciáterhez és a pszichiáter azt mondja, kérem ez nem az én feladatom, menjen inkább pszichológushoz?

Sok ember eleve azt sem tudja, mi a különbség a fenti két foglalkozás között, sokan meg úgy döntenek, hogy de a pszichiáter orvosit végzett, akkor inkább hozzá megyek, mert ő dr.

2017. márc. 11. 15:20
 7/10 Psycho ***** válasza:

Azt hiszem, nem is az a kérdés, van-e ilyen, mert van - tudom, hogy van, már csak abból a tényből kiindulva is, hogy léteznek olyan szakemberek akik pszichológusok ÉS pszichiáterek is egyben. A probléma inkább ott van, hogy miért is ilyen ritka? Miért az számít kivételnek, ha a szakember látja a saját határait? :(


Egyébként a pszichológus is lehet doktor, ha elvégzi a posztgraduális képzést (kollégám is olyan pszichológus, akinek doktori címe is van). Bónusz probléma, hogy engem az sem lepne meg, ha a háziorvos sem tudná minden esetben, mi a különbség, és kit hova érdemes küldeni. A gyógyszerek sok esetben szükséges, de nem elégséges feltételei a javulásnak. Mankónak kiváló, áttörhet gátakat, de ettől csak kevés esetben lesz jobb a helyzet.

2017. márc. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
É tudom, hogy pszichológus neve előtt is fityeghet dr, de akkor is ő egy un. bölcsészdoktor, a psziciáter meg orvosdoktor és sok ember az orvsokat többre tartja mint a bölcsészeket, ergo gondolják, hogy mindenféle lelki nyűgre inkább az orvosi egyetemet végzetthez mennek.
2017. márc. 11. 17:58
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszereknek célja van? Lehet, de tény, hogy a világon JELENTŐSEN több gyógyszer függő van, mint illegális kábítószer függő. A legtöbb problémát a gyógyszerek okozzák, utána az alkohol és csak az után jönnek az illegális szerek (az összes együtt véve). Szerintem ez önmagában is elgondolkodtató. De most vegyük csak a marihuánát. Egyre több helyen legalizálják, kb ma már elfogadott tény, hogy kevésbé káros, mint az ivás, ennek ellenre Magyaroszágon a többség még mindig képes pánikrohamot kapni, ha teszem azt egy rokonáról megtudja, hogy szív. Ez kicsit abszurd.
2017. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Lehet, de tény, hogy a világon JELENTŐSEN több gyógyszer függő van, mint illegális kábítószer függő. A legtöbb problémát a gyógyszerek okozzák, utána az alkohol és csak az után jönnek az illegális szerek (az összes együtt véve). Szerintem ez önmagában is elgondolkodtató."


erről beszélek, ha egy anyuka megtudja ma MO-n, hogy a kislánya elszívott egy joint-ot, idegrohamot kap, de simán belemegy, hogy a 19 éves lánykáját Rivotrillal tömjék, amikor nincs is rá szüksége,csak egy kissé depis, mert nem vették fel a kívánt szakra.

2017. márc. 12. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!