Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha megfáztam egy kicsit,...

Ha megfáztam egy kicsit, attól még mehetek fogorvoshoz foghúzásra, vagy úgy nem fogja kihúzni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 11. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy lázas, tudsz rendesen lélegezni az orrodon, nem köhögsz akkor mehetsz szerintem, de a legjobb ha felhivod és megkérdezed. Ha maszek akkor általában nem akarják elvesziteni a bevételt, viszont egyesek azt sem szeretnék, ha esetleg megfertőznéd.
2017. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tüsszögsz, köhögsz kontrollálatlanul és nem ömlik az orrod, akkor elvileg nem áll a kezelés útjában egy kis nátha.
2017. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Egy jó ízlésű, kulturált emberben fel sem merül ilyen kérdés. (Már bocsánat!) Nem fertőzöm sem az orvosom, sem a mellettem (akár órákig) üldögélő betegeket. Alapvetően, munkába sem járunk betegen, mert a fertőzéssel több kárt okozunk, mint az egy főnyi hiányzásunkkal. (de persze sokan erre is tojnak)

Alapvetően nem javasolják, de persze egyes orvosok hozzáállása eltérhet ettől.

Számodra is nagyon kellemetlen lehet, ha fogorvosi, szájsebészeti beavatkozás közben bedugul az orrod, vagy köhögési roham jön rád.

Foghúzás vagy szájsebészeti beavatkozás (pl. megnyitott arcüreg) esetében pedig kifejezetten káros a tüsszentés, az orrfújás! Az egyszerűbb foghúzásnál is komoly vérzést okozhat, az összetettebb műtétnél pedig még nagyobb galibát.

(halkan jegyzem meg, első fogak kezelésénél még az orrodat sem fogod érezni az érzéstelenítéstől, viszont olyan ingert tapasztalhatsz, mintha be lenne dugulva. Ez már önmagában is kellemetlen, ha pedig taknyossággal párosul...)


Gyulladásos betegség esetén pedig szintén nem szabad elmenni fogászati kezelésre. A bakteriális fertőzés (torokgyulladás) esetén a kezelt terület is felülfertőződhet.


(Hozzáteszem, én nem vagyok orvos, ám apósom szájsebész főorvos, és ilyesmiket szokott mondani, mint amiket leírtam. Ő szigorúan nem javasolja!)

2017. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!