Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vért akarok adni, de félek...

Vért akarok adni, de félek mert 5 dl-t szívnak le. Veszélyes ez? Hatással van valamire? Mi ajánlott utána pár napig? Mit egyek és mit igyak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha veszélyes lenne, nem vennének az egészségügyiek vért, az emberek meg nem adnának. A vérvételnél odafigyelnek rád, hagynak pihenni, és ha esetleg valaki megszédül, visszafektetik. Csokit szoktak adni, meg üdítőt a vércukor ill. folyadék miatt. Én, míg egészséges voltam, sokszor adtam, mert az egyik legritkább vércsoportba tartozom, soha semmi bajom nem volt. Most a mozgásszervi bajaimra szedett gyógyszerek miatt nem adhatok, pedig jó lenne. NO PARA!!!
2010. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
6 havonta lehet adni, nemtudom te mennyiszer adtál :) ezutna énis adok amennyiszer tudok.
2010. máj. 10. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogy veszélyes! Előtte érdemes többet inni (de enni is kell!) , akkor könnyebben is megy, meg kisebb eséllyel szédülsz meg. Utána meg megintcsak: enni, inni! Ennyi a titka. Én régebben rendszeresen adtam, mostanában sajnos nem jön össze... :( Szerettem a véradóba járni, kedvesek voltak és jó érzés volt, hogy segíthetek.

Az 5 dl egy egészséges embernek nem megterhelő! Annyit érezhetsz esetleg, hogy kicsivel fáradékonyabb vagy pár napig. De ha SOK folyadékot iszol és rendesen eszel, akkor lehet, hogy ennyit se veszel észre.

Nem vagyok szakértő, de valahol olvastam, hogy még egészséges is, mert utána friss vér termelődik. Annyi haszna mindenképpen van számodra is, (leszámítva a a jó érzést, hogy segíthettél), hogy előtte megvizsgálnak, és a véredet is kielemzik, így tulajdonképpen kapsz egy kivizsgálást is minden alkalommal.

Menj nyugodtan, nem fogod megbánni! :)

2010. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem 6, hanem 3 havonta lehet adni, annyi kikötéssel, hogy egy éven belül férfiaknak 4x, nőknek 3x lehet. De két véradás között 3 hónap az az idő, amennyinek el kell telni.
2010. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segitseget. es meg egy kerdes, edzest hanyagoljam addig? (testepites) vagy ha birom mehet tovabb?
2010. máj. 10. 18:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát aznap azért sztem ne edzz, a következő egy-két napon is inkább lightosabban, ne akkor emelj a súlyokon, vagy az intenzitáson :D De utána már mehet tovább, ahogy előtte :D
2010. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!